• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Sümer Deniz kimdir?

15 Temmuz gecesi, ''İhtilal var'' diyerek uykudan uyandırdığı arkadaşını da yanına alarak Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ne giden Sümer Deniz, darbeci askerler tarafından kalbinden vurularak şehit edildi.

Sümer Deniz

15 Temmuz darbe girişiminin yaşandığı akşam halı saha maçına giden, eşi ve çocukları tatil için şehir dışında bulunan Sümer Deniz, maçtan döndüğünde darbe kalkışması olduğunu öğrendi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çağrısı üzerine sokağa çıkmaya karar veren Deniz, arkadaşını da yanına alarak Beştepe’de bulunan Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nin önüne gitti.

Darbeciler tarafından gece 02.00 sularında külliyenin önünün helikopterle taranması sırasında kurşun Sümer Deniz’in kalbine saplandı. Eşi Emine Deniz, gece 01.50’de aradığında telefonu başka biri açtı ve Deniz’in yaralı olduğunu söyledi. Arkadaşları yaralı Sümer Deniz’i önce Turgut Özal Hastanesi’ne götürdüler ancak hastane Deniz’i kabul etmedi. Ardından Gazi Hastanesi’ne götürülmek üzerine yola çıkarılan Deniz’in kalbi hastaneye ulaşamadan durdu ve yolda şehit oldu.

42 yaşındaki 2 çocuk babası Deniz’in cenazesi 18 Temmuz'da defnedildi.

Emine Deniz, darbecilerin kurşunlarına hedef olan eşi için, ''Kalbi o kadar güzeldi ki, zaten kalbinden vuruldu'' diye konuştu.

Şehit oğlu 4 yaşındaki Emir Deniz, babası için kısa, ancak anlamlı ve duygusal bir mektup yazıp, mezarının başına koydu. Emir yazdığı mektubunda, ''Babacığım, seni o kadar çok özledim ki, tahmin edemezsin bile. Biz Ankara'da olsak bile, sen bizi kandırıp giderdin. Yaralı olmadığın iyi olmuş. Çünkü o güzel cennetin yüzünü göremeyebilirdin'' dedi.

Şehidin ismi Muğla Fethiye’de bulunan bir Anadolu imam hatip lisesine verildi.

x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23