• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Şirin Diril kimdir?

Şoförlük yaparak geçimini sağlayan Şirin Diril, 15 Temmuz gecesi servis aracıyla özel harekat polislerine siper oldu. Darbeciler aracın içerisinde bulunan Diril’i tarayarak şehit etti.

Şirin Diril

6 yıldır İstanbul Türk Telekom’da servis şoförü olarak çalışan Şirin Diril, darbe girişimini haber alır almaz servis arkadaşlarını arayarak Kısıklı’ya gideceğini söyledi. Arkadaşlarının ''ortalık karışık çıkma'' uyarısını dinlemeyen Diril, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çağrısı üzerine meydanlara indi.

Kendisinden özel harekat polislerini Kadıköy’deki Türk Telekom binasına götürmesi istendi. Yola çıkan Diril, polislerin istediği yere geldiğinde darbecilerle karşı karşıya kaldı. Cuntacı hainler Türk Telekom’dan ateş açtı. 8 polisi korumak için siper olmadığını fark eden Diril, aracını tankın önüne çekti. Kullandığı servis aracı o anda istop edince kendini arabanın içine kilitledi. Darbeci askerler ön camdan aracın içerisini taradılar. Bir kurşun Diril’in kalbinin üzerine biri de kalçasına isabet etti. Araçtan çıkma şansı olmayan Diril, kan kaybından şehit oldu.

Ailesi, Şirin Diril’in şehadet haberini 16 Temmuz sabahı 8’de öğrendi. 33 yaşındaki şehidin cenazesi memleketi Gaziantep’te toprağa verildi.

Şehidin annesi Münevver Diril, ''Ben Kürt bir anayım. Allah’a şükür ediyorum, evladım kötü bir yolda öldürülmedi. Evladım dini, vatanı, milleti ve bayrağı için şehit oldu. Buna da çok şükür, öyle ki kimse evladının ölmesine sevinemez. Ancak benim evladım vatanı için şehit düştü, ben onurlu, gururluyum. Bu nedenle oğlumun ölümüne değil de ölüm şekline seviniyorum'' diye konuştu.

Şehidin ismi Gaziantep Islahiye’de bir imam hatip ortaokuluna ve İstanbul Büyükçekmece’de bir Anadolu imam hatip lisesine verildi.

x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23