• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Şenol Bal kimdir?

Ankara Milletvekili Şenol Bal kimdir? Kamu İktisadi Teşebbüsleri Komisyonu Üyesi olan Şenol Bal’ın hayatı...

Şenol Bal

Ankara Milletvekili Şenol Bal kimdir? Kamu İktisadi Teşebbüsleri Komisyonu Üyesi olan Şenol Bal’ın hayatı...

Şenol Bal, 2 Ekim 1956'da Bursa'da doğdu. Babasının adı Vedat, annesinin adı Nurhayat'tır. İlköğrenimini İzmir'de tamamladı. Yüksek öğrenimine Ege Üniversitesi Fen Fakültesi Botanik-Kimya Bölümü ve İzmir Yüksek Öğretmen Okulunda devam etti. Daha sonra kaydını Ankara'ya aldırarak Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Biyoloji Bölümünden ve Anadolu Üniversitesi İş İdaresi Bölümünden mezun oldu. Yüksek Lisansını ve Doktorasını Sitogenetik konusunda Gazi Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde tamamladı.

Çalışma Hayatına iki yıl süren öğretmenlikle başladı. Özel sektörde yedi yıl idareci olarak çalıştı. Daha sonra Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Biyoloji ve Fen Bilgisi Anabilim Dalı'nda öğretim üyesi olarak 1989, 2007 yılları arasında görev yaptı. Hücre genetiği, Fen Bilgisi ve Biyoloji Eğitimi ile ilgili yeni yaklaşımlar konularında çok sayıda yurt içi ve yurt dışı yayınlanmış bilimsel makaleleri bulunmaktadır.

Sivil Toplum kuruluşlarında aktif rol oynadı. Sosyal, kültürel, milli ve fikri konularda yurtiçi ve yurtdışında düzenlenen çok sayıda sempozyum, panel ve konferanslara konuşmacı olarak katıldı.

Şenol Bal 23.Dönemde İzmir Milletvekili seçildi. TBMM İnsan Hakları İnceleme Komisyonu, Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu ve Çocuk Hakları İzleme Komitesinde çalışmalarını sürdürdü. 25 Ekim 2017'de İYİ Parti Kurucusu oldu. İYİ Parti Araştırma ve Geliştirmeden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktadır. 27.Dönemde Ankara Milletvekili seçildi. KİT Komisyonu üyesidir. İki çocuk annesidir.

x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23