• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Sena Nur Çelik kimdir?

Sena Nur Çelik kimdir?

Sena Nur Çelik

Sena Nur Çelik, 15 Ağustos 1986'da dünyaya geldi. Antalya Alanyalıdır. Baba adı Mustafa, anne adı Saniye'dir. Üsküdar Amerikan Lisesi’nden mezun oldu. Lisans eğitimini İngiltere’de Warwick Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde başarı derecesiyle tamamladı. Daha sonra İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nin denklik programından mezun oldu. 

London School of Economics’te Uluslararası Ticaret Hukuku alanında yüksek lisans yaptı. Uluslararası İnsan Hakları Hukuku, Avrupa Birliği Hukuku, Tahkim ve Sermaye Piyasaları konularına ilişkin çalışmalar yaparak, yüksek lisansını tamamladı. 

Warwick Üniversitesi’nde uluslararası öğrenci temsilcisi ve London School of Economics’de Türk öğrenci grubu yönetim kurulu üyesi olarak görev yaptı. Lisans eğitimi sırasında, Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği ve çeşitli hukuk bürolarında staj yaptı. 

2011 yılından itibaren uluslararası bir hukuk firmasında, Türkiye’de ve yurtdışında, büyük altyapı projeleri, şirket birleşme ve devralma ile stratejik ortaklık ve yeniden yapılandırma projeleri gibi ticari ve finansal işlemlerde önde gelen yabancı ve yerel yatırımcılara avukatlık ve danışmanlık hizmeti verdi. 

Çok iyi düzeyde İngilizce biliyor. 

26. Dönem Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Antalya Milletvekili.

x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23