• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Samet Uslu kimdir?

15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde darbecilerin silahından çıkan kurşunla 26 yaşında şehit olan Samet Uslu'nun cenazesi Trabzon Akçabat’a defnedildi.

Samet Uslu

Samet Uslu, Üsküdar AK Parti’nin Gençlik kolları teşkilatı ile birlikte saat 23.30 sıralarında sokağa çıktı. Önce Kısıklı’ya giden Uslu, daha sonra arkadaşları ile birlikte Boğaziçi Köprüsü’ne doğru yöneldi.

Ailesi ile en son saat 01.20'de telefonda görüştü ve onların uyuduğunu öğrenince, ''Türkiye ayağa kalktı siz uyuyor musunuz'' dedi. Görüşmeden kısa bir süre sonra darbeci askerlerin açtığı ateş sırasında vurulan Uslu, Başkent Üniversitesi Hastanesi’ne kaldırıldı. Fakat yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit düştü.

Muhasebecilik yapan 26 yaşındaki Samet Uslu’nun cenazesi kardeşi tarafından Adli Tıp’ta teşhis edildi. Şehidin cenazesi, Trabzon Akçabat’a defnedildi.

Şehidin babası Hüseyin Uslu, Karadeniz Teknik Üniversitesi Beşikdüzü Meslek Yüksek Okulu Muhasebe ve Vergi Bölümünden mezun olan oğlunun, vatani görevini Şanlıurfa'da jandarma komando olarak yaptığını ve Kasım 2015'de terhis olduğunu söyledi. Oğlunun askerde şehit olmayı çok istediğini vurgulayan baba Uslu, "Nasip buradaymış, vatan uğruna şehit oldu oğlum. Diyecek lafım yok, Rabbim öyle istedi. Evlat acısı zor, anısı çok olduğu için acısı da çok büyük oluyor" diye konuştu.

Şehidin ismi, memleketi Trabzon Akçaabat’ta bir imam hatip lisesine verildi.

x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23