• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Recai Berber kimdir?

Manisa Milletvekili Recai Berber kimdir? İşte Recai Berber'in hayatı...

Recai Berber

Recai Berber, 20 Haziran 1959 yılında Manisa-Kırkağaç İlçesi Yağmurlu Köyü'nde dünyaya geldi. Babasının ismi Hasan Hüseyin, annesinin ismi Perihan'dır. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat ve Maliye Bölümünden mezun oldu.

Recai Berber, Maliye Bakanlığı'nda Hesap Uzmanı ve Baş Hesap Uzmanı olarak İstanbul Grubu'nda ve pek çok ilde görev aldı. İngiltere'de, İngiliz Vergi Sistemi'nde sosyal amaçlı kurumlar konusunda incelemelerde bulundu. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde İSKİ Genel Müdür Yardımcılığı görevini sürdürdü. Özel sektörde mali koordinatörlük ve yönetim kurulu üyeliklerinde yer aldı. Erdemir A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı, Türk Telekom Denetim Kurulu Üyeliği, Demir Kazakistan Bank Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı.

23, 24, ve 25. Dönemlerde AK Parti Manisa Milletvekili seçildi. AK Parti Genel Merkez Halkla İlişkiler Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu. TBMM'de Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı, Türkiye-Meksika Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı, AB Uyum Komisyonu Başkanvekili, Türkiye - AB KPK Üyesi ve Ekonomik İş Birliği Teşkilatı Parlamenter Asamblesi Türk Grubu Üyesi olarak görev yaptı.

Türkiye - Pakistan Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Genel Sekreteri ve Türkiye - Rusya Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı'dır.

Orta derecede İngilizce ve Arapça bilen Recai Berber, evli ve iki çocuk babasıdır.

x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23