• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Özgür Mustafa Karasakal kimdir?

15 Temmuz darbe gecesi Genelkurmay Başkanlığı’nın önünde helikopterden açılan ateş sonucu 17 yaşındaki Özgür Mustafa Karasakal şehit oldu.

Özgür Mustafa Karasakal

15 Temmuz darbe gecesi  Özgür Mustafa Karasakal, Genelkurmay Başkanlığı’nın önünde helikopterden açılan ateş sonucu şehit oldu. Vurulduktan sonra 40 dakika ambulans bekleyen Karasakal, babası ve iki kardeşinin gözleri önünde şehit düştü.

Şehit Karasakal’ın üvey babası Muhyiddin Şahbaz, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın halka yaptığı çağrı üzerine meydanlara çıkmaya karar verdi. Mustafa Karasakal, iki kardeşi, babası ve kuzeni ile birlikte Kızılay’a gitti.

Karasakal ve ailesi Genelkurmay Başkanlığı’nın önüne kadar kalabalıkla birlikte yürüdüler. Darbeci askerler tankları kalabalığın üstüne sürdü ve insanların bir kısmını köprüden aşağı attı, bir kısmını ezdi. Karasakal ve ailesi Genelkurmay duvarının dibine sığındılar.

Bu esnada helikopterden ateş açıldı ve kurşunlar 17 yaşındaki Özgür Mustafa Karasakal’a isabet etti. Karasakal, babasının ayaklarının dibine yığıldı. Ambulanslar darbecilerin engellemeleri sebebiyle müdahale edemedi ve 17 yaşındaki Özgür Mustafa Karasakal orada şehit oldu.

Karasakal'ın cenazesi, Gölbaşı Mezarlığı'nda toprağa verildi.

x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23