• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Ömer İpek kimdir?

15 Temmuz darbe girişimine karşı durmak için Ankara Emniyet Müdürlüğü'nün önüne giden ve cuntacılar tarafından şehit edilen 34 yaşındaki Ömer İpek, geride 4 aylık ikizlerini bıraktı.

Ömer İpek

Ömer İpek, 15 Temmuz gecesi eşine, ''Ben şehit olacağım, çocuklar sana emanet'' diyerek evden ayrıldı. İkiz babası olan İpek, Ankara Emniyet Müdürlüğü’nün önünde darbeci askerler tarafından vurulan ilk kişi oldu.

Annesi ve babasının ''gitme'' demesine rağmen meydanlara inen İpek, reklamcılık sektöründe çalışıyordu.

Yozgatlı Ömer İpek, 10 yıldır Zeynep İpek ile evliydi. Tüp bebek tedavisi ile biri kız biri erkek ikiz babası olan İpek’in çocukları henüz 4 aylıktı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çağrısından önce sokağa çıkan İpek, Ankara Emniyet Müdürlüğü’nün önüne gitti. Darbecilerle polisin arasına giren Ömer İpek, kafasından vuruldu. Ankara Emniyet Müdürlüğü’nün önünde vurulan ilk şehit olan İpek, ''Şehit olacağım'' diye çıktığı evine bir daha geri dönemedi.

Oğlunun arkasından gittiğini söyleyen Baba Salih İpek, ona yetişemedi. Genelkurmay Başkanlığı’nın önüne kadar çıktığını söyleyen Salih İpek, oğlunun izini bulamadığını anlattı. 10 dakika sonra oğlunun vurulduğunu öğrenen baba, darbecilerin öldürdüğü evladını bir hastanenin morgunda buldu.

Şehidin cenazesi Ankara Etimesgut’ta toprağa verildi.

x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23