• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Ömer Can Açıkgöz kimdir?

15 Temmuz gecesi Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çağrısı üzerine Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nin önüne gelen Ömer Can Açıkgöz helikopterden açılan ateş sonucu göğsünden vuruldu. Hastanede ameliyata alınan Açıkgöz, okumak için geldiği Ankara'da şehit oldu.

Ömer Can Açıkgöz

Ömer Can Açıkgöz, Ankara Beştepe TOBB Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde okuyordu. Henüz ikinci sınıfta olan 21 yaşındaki Açıkgöz, 15 Temmuz gecesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla meydanlara indi.

Şehidin babası Fahrettin Açıkgöz oğlunu ''İnsanları tarıyorlarmış, dikkat et'' diye uyardı.

Bu uyarıdan yarım saat sonra Cumhurbaşkanlığı Külliyesi önünde darbeci askerler tarafından helikopterden açılan ateş sonucu göğsünden vurulan Açıkgöz, hastaneye kaldırıldı.

İç kanama geçirdiği için ameliyata alınan Açıkgöz, sabaha karşı 04.50 sıralarında şehit oldu. Muhasebecilik yaparak evlatlarına bakan Baba Fahrettin Açıkgöz, ''Dikkat et'' diye uyardığı oğlunun şehadet haberini arkadaşından öğrendi.

Şehidin babası Fahrettin Açıkgöz, o geceyi şöyle anlattı:

''22.30 sularında oğlumu aradım, Ankara'da neler olduğunu sordum. Oğlum da jetlerin uçtuğunu, ne olduğunu anlamak için arkadaşları ile sokağa çıkacağını söyledi. 00.50 sularında tekrardan oğlumu aradım, 'isterseniz çıkmayın' dedim ama 'yok baba çıktık' deyince dikkat etmesini söyledim. Daha sonra aradım, ulaşamadım. Külliye'nin önüne gider gitmez hemen taramışlar, kurşunlar oğlumun birkaç yerine isabet etmiş. Orada şehit olmuş. Şehit olması çok gurur verici. Memleketimize dua ediyoruz''

''Dinine çok düşkündü, şehitlik ona çok yakıştı'' diyen baba Açıkgöz, oğluyla gurur duyduğunu söyledi.

Şehidin cenazesi 18 Temmuz Pazartesi günü Sinop’ta toprağa verildi.

x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23