• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Nureddin Yıldız kimdir?

İslâm Âlimi Nureddin Yıldız'ın kısa hayat hikayesi

Nureddin Yıldız

Nureddin Yıldız 1960 senesinde Trabzon'da dünyaya geldi. 

Yıldız, ilk dînî eğitimini İstanbul’a geldikten sonra babası Hilmi Yıldız'dan aldı. Ayrıca on yaşına kadar hafızlık yaptı. 

Sonraları Gaziosmanpaşa İmam Hatip Lisesi'ne devam etti ve ardından Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nde bir yıllık eğitim aldı. Sonra Mekke Umm Al-Qura Üniversitesi’ne geçiş yapıp orada Usul-u Fıkıh Bölümü’nü bitirdi.

Gaziosmanpaşa İmam Hatip Lisesi'ne devam ederken değişik gazetelerde haftalık yazılar ve tercüme haberler kaleme aldı. Aynı zamanda kürsü hatipliğine devam etti.

Mekke’de bulunduğu sürede bazı âlimlerden özel ders ve icazetler aldı. 

İstanbul’a döndükten sonra eğitim ve sivil toplum kuruluşlarında faaliyet gösteren Yıldız, hafızlık ve din eğitimi alanında grup eğitimleri başlattı.

Sivil toplum kuruluşlarından Senabil Hizmet ve Kültür Vakfı gibi teşkilâtların kuruluşuna öncülük etmiş ve hâlen birçoğunun yönetim ve istişare kurullarında görevli olarak bulunmaktadır. En son Sosyal Doku Derneği’nin kuruluşunu yapmıştır. 

Tebliğ ve irşad faaliyetleri içinde çocuk ve aile eğitimi, gençlerin bilgilendirilmesi, İslâm ahlâkı, teşkilât eğitimi, ümmet bilinci gibi konularda yüzlerce seminer ve konferans vermiş ve hâlâ devam etmektedir. Aylık düzenli olarak Altınoluk, Elif Elif, Genç Doku, Reyhan, Ribat dergilerinde düzenli yazılar yazmakta ve Gazetemiz  Yeni Akit'te köşe yazılarına devam etmektedir. 

Nureddin Yıldız evli ve dört çocuk babasıdır. 

x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23