• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Niyazi Ergüven kimdir?

Ankara Gölbaşı Özel Harekat Daire Başkanlığı’nda görev yapan Niyazi Ergüven, 15 Temmuz darbe girişimi sırasında binaya düzenlenen ikinci bombalı saldırıda şehit oldu. Ergüven, tayindeki görevi bittikten sonra evlenmek istiyordu.

Niyazi Ergüven

Evin en küçük çocuğu olan Kahramanmaraşlı Niyazi Ergüven, Ankara Gölbaşı Özel Harekat Daire Başkanlığı’nda görevli polis memuruydu. Polis Meslek Yüksekokulunu Niğde’de okuyarak mesleğine başlayan 26 yaşındaki Ergüven, daha önce Erzurum, Diyarbakır, Sur, Şırnak ve Urfa’da görev aldı. Diyarbakır’daki görevinde yaralanan Ergüven’in son görev yeri Ankara’ydı.

15 Temmuz gecesi vazifeye çağırılan Ergüven, hemen daireye gitti. Saat 12 sıralarında ablasıyla konuşan Ergüven, ablasına olayların olduğunu, telefonda konuşamayacağını ve kendilerini tekrar arayacağını söyledi. Telefonu kapatan Ergüven, bir daha ailesinden gelen çağrılara yanıt veremedi. Özel harekata atılan ikinci bombada arkadaşlarıyla birlikte şehit düşen Ergüven, ağabeyleri ve amcası tarafından bir hastanenin morgunda bulundu.

Babası İsmet Ergüven oğlunun namaz kılan, inançlı ve uyumlu biri olduğunu belirterek ''Şehit olmasıyla gurur duyuyoruz ama genç olması bizi üzüyor'' diye konuştu.

Şehidin cenazesi, 18 Temmuz Pazartesi günü Kahramanmaraş’ta toprağa verildi.

x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23