• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Mustafa Tecimen kimdir?

Ankara Gölbaşı Özel Harekat Daire Başkanlığı’nda 3. Sınıf Emniyet Müdürü olarak görev yapan Mustafa Tecimen, daireye atılan bomba sonucu şehit düştü.

Mustafa Tecimen

Daha önce Adana, Mersin, Bitlis ve Şırnak’ta görev yapan Mustafa Tecimen, darbeci hainler tarafından Özel Harekat Daire Başkanlığı’na düzenlenen ikinci bombalı saldırıda şehit düştü.

Emniyet Müdürü Tecimen, üç çocuk babasıydı. 24 yaşındaki oğlu Hukuk, 19 yaşındaki oğlu Makine Mühendisliği ve 12 yaşındaki oğlu ortaokulda okuyan Tecimen, 51 yaşındaydı.

Yıllarca Özel Harekatta hizmet veren ve son yıllarda akademide öğrenci yetiştiren Mustafa Tecimen’in büyük oğlu Ahmet Kasım Tecimen, ''O gün babamın görev yeri akademiydi, gitmeyebilirdi, iyi ki gitti. Gitmeseydi ben daha çok üzülürdüm. İyi ki gitti, vatan için şehit oldu, vatan için öldü, elhamdülillah'' diye konuştu.

Şehidin abisi Mehmet Tecimen ise 80’li yıllarda kardeşinin Şırnak’ta görev yaptığı sırada operasyonda şehit olduğu haberini aldıklarını, yaşadığını sonradan öğrendiklerini söyledi. 15 Temmuz gecesi darbeci askerler tarafından şehit edilen Tecimen, Gölbaşı Mezarlığı’na defnedildi.

Şehidin ismi, memleketi Hatay'da bulunan bir imam hatip ortaokuluna verildi.

x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23