• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Murat Ellik kimdir?

Özel Harekat Polisi Murat Ellik, 15 Temmuz darbe gecesinde Özel Harekat Daire Başkanlığı’na düzenlenen saldırıda şehit düştü. Ellik, Sur’da teröristlerle mücadele ederken yaralanmış, birçok zor görevden başarıyla çıkmıştı.

Murat Ellik

Aslen Karslı olan 25 yaşındaki Özel Harekat Polisi Murat Ellik, darbe gecesi evdeydi. Acil göreve çağrılan Ellik, hiç beklemeden başkanlığa gitti. 2009’da polis olarak görevine başlayan ve bu sebeple 7 yıldır ailesinden ayrı yaşayan Murat Ellik, olay gecesi en son kardeşi ile konuştu. Kardeşine “Göreve gidiyorum ben sizi ararım” diyen Ellik, kendisi gibi polis memuru olan babasının görevde olması nedeniyle onunla görüşemedi.

Özel Harekat Daire Başkanlığı’na giden Ellik, darbeci hainlerin düzenlediği hava saldırısında yaralandı. Hastaneye kaldırılan ve burada şehit olan Murat Ellik’in vefat haberi ailesine saat 05.00 sıralarında ulaştı. Şehidin cenazesi, memleketi Erzurum’a defnedildi.

Özel Harekat’ın oğlu için bir görev değil tutku olduğunu söyleyen polis memuru baba Osman Ellik, şehit oğlunun Güneydoğu Anadolu'da yapılan operasyonlarda bilfiil görev aldığını belirterek, ''Mesleğimizin zorluklarını bildiğim için oğlumun hiçbir zaman polis olmasını istemedim. İşletmede okuyordu, hayata atılmak istedi polis oldu. Güneydoğu’da yapılan tüm operasyonlara katılmış yaralandığı da olmuş. Diyarbakır’da 5 gün boyunca hastanede yatmış ama biz bunu Murat şehit olduktan sonra öğrendik'' diye konuştu.

15 Temmuz darbe girişimi sırasında, Ankara Gölbaşı'ndaki Özel Harekat Daire Başkanlığına düzenlenen bombalı saldırıda şehit olan Özel Harekat Polisi Murat Ellik'in 2 ay sonra evlilik hayalleri kurduğu kız arkadaşıyla nişan yapmayı planladığı belirtildi.

Şehidin ismi, memleketi Erzurum’da bir ilkokula verildi.

x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23