• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Muhammed Yalçın kimdir?

Gazi Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu öğrencisi Muhammed Yalçın, 15 Temmuz gecesi Cumhurbaşkanlığı Külliyesi önünde atılan bomba sonucu şehit düştü. Yalçın şehit düştüğü sırada babasıyla telefonda görüşüyordu.

Muhammed Yalçın

15 Temmuz gecesi Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çağrısı üzerine Cumhurbaşkanlığı Külliyesi önüne giderek darbecilere karşı mücadele eden 22 yaşındaki Muhammed Yalçın, babası Selahattin Yalçın ile telefonda görüştüğü sırada şehit düştü.

Darbeciler tarafından atılan bomba sonucu külliye önünde şehit olan Yalçın’ın babası Selahattin Yalçın, bombalama anında olayları canlı yayınlardan takip ettiğini anlatırken, ''Oğlum ile cep telefonuyla konuşuyordum. Bir anda telefonun sesi kesildi. Oğlumla olan irtibatım koptu. Daha sonra hayatını kaybettiğini öğrendik'' dedi.

Şehidin cenazesi, 17 Temmuz günü memleketi Karaman’ın Kazım Karabekir ilçesinde toprağa verildi.

Karaman Valiliği, 15 Temmuz'da yaşananlar ve Şehit Muhammed Yalçın anısına kitap ve CD bastırdı. Kitap ve CD'yi Vali Süleyman Tapsız'ın elinden alan şehidin babası Selahaddin Yalçın, "Vatan ve bayrağımız için 15 Temmuz gecesi oğlumu şehit verdim. Oğlumla gurur duyuyorum. Devletimiz her zaman yanımızda oldu ve olmaya da devam ediyor. Bu kitabın ve CD'nin bastırılmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Şehidin ismi, memleketi Karaman’da bir Anadolu imam hatip lisesine verildi.

x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23