• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Mehmet Yılmaz kimdir?

15 Temmuz gecesi FETÖ'nün darbe girişimine tepki göstererek Boğaziçi Köprüsü'ne giden Mehmet Yılmaz, cuntacı askerlerin açtığı ateş sonucu şehit düştü.

Mehmet Yılmaz

Evden çıkarken "Allah'a emanet ol" dediği eşiyle saat 01.30 sularında telefonla görüşen Mehmet Yılmaz, sırtından vurularak şehit düştü. Şehit eşi Ayşegül Yılmaz, "Eşim televizyonda köprünün kapatıldığını gördü ve hemen köprüye gitti. Dolayısıyla eşim köprüye ilk gidenlerdendi. Köprüye ulaştıktan sonra eşim, yanındaki arkadaşlarını durdurmaya, onları sakinleştirmeye çalışmış. Arkadaşlarına 'Polis önlemler alıyor sakin olun' diye söylemiş" dedi.

''ALLAH'A KAVUŞMAK İSTİYORDU''

Şehit Mehmet Yılmaz'ın eşi Ayşegül Yılmaz “Eşim sürekli Allah'a kavuşmak istiyordu. Bize bunu hep alıştırdı. 'Allah'ın rahmetine çok güveniyorum' derdi. Allah'a teslimiyetinin mükafatını çok güzel bir şekilde aldı. Ben onunla gurur duyuyorum" diye konuştu.

Şehit Mehmet Yılmaz’ın cenazesi, Üsküdar Kirazlıtepe Camii’nden kaldırılarak Karacaahmet Mezarlığı’na defnedildi. Şehidin ismi, Şanlıurfa Birecik’te bir ilkokula ve Kastamonu’da bir imam hatip ortaokuluna verildi.

x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23