• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Mehmet Şefik Şefkatlioğlu kimdir?

15 Temmuz gecesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı üzerine eşiyle birlikte havalimanına doğru yola çıkan Mehmet Şefik Şefkatlioğlu, darbeci askerlerin tankı üzerlerine sürmesi sonucu şehit oldu. Darbeye birlikte karşı koyduğu eşi Vahide Şefkatlioğlu ise 3 ay yoğun bakımda kaldı.

Mehmet Şefik Şefkatlioğlu

Beyaz eşya tamirciliği yapan 49 yaşındaki Mehmet Şefik Şefkatlioğlu'nun 24 yaşında bir oğlu, 18 ve 10 yaşlarında iki kızı vardı. 15 Temmuz günü her şeyden habersiz eşi Vahide Şefkatlioğlu ile evlerine boya badana yapan ve işlerinden dolayı televizyondaki gelişmelerden haberdar olmayan Şefkatlioğlu, bir yakınlarının telefonuyla gelişmeleri öğrendi. Bunun üzerine televizyonu açan çift, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısını gördü.

Eşi Mehmet Şefkatlioğlu ve oğlu Ömer Şefkatlioğlu ile dışarı çıktıklarını ifade eden Vahide Şefkatlioğlu, hemen ağlayarak kardeşlerini aradığını ve herkese ''Dışarı çıkın'' dediğini söyledi

Önce Esenler’e giden aile, Cumhurbaşkanı’nın geleceğini öğrenerek Atatürk Havalimanı’na gitmeye karar verdi. Emniyet’in önünde dayısıyla buluştuklarını söyleyen şehidin oğlu Ömer, orada annesi ve babasından ayrıldığını ve dayısıyla önden gittiğini belirtti. Tankların araçları ezdiğini öğrenen Ömer Şefkatlioğlu, hemen anne babasını aradı. Babasının telefonunu açan kişinin kendisine ''Ölen adamın neyi oluyorsun'' demesi üzerine şehadet haberini ilk olarak o aldı.

Darbeci askerler tankla yalnızca babasını değil, annesini de ezdi. Babasının olay yerinde vefat etmesine rağmen, annesi hayata tutundu. Hemen hastaneye kaldırılan Gazi Vahide Şefkatlioğlu, 3 ay boyunca hastanede yattı. Sol bacağını kaybeden Şefkatlioğlu’nun sağ bacağı ise hala tam olarak iyileşmedi.

x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23