• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Mehmet Gülşen kimdir?

Mehmet Gülşen, 15 Temmuz gecesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ''Meydanlara inin'' çağrısı üzerine Kızılcahamam’dan yola çıkarak Beştepe’ye gitti. Erkek kardeşi ve yeğeni ile birlikte şehit olan Gülşen, evden çıkarken son kez ''Demokrasi dersi vermeye gidiyoruz'' demişti.

Mehmet Gülşen

İki çocuk babası Mehmet Gülşen, 61 yaşındaydı. 3 sene önce eşini kaybeden Gülşen, ikinci evliliğini yaptı. Şehir Plancılığı yapan bir kızı ve turizm sektöründe çalışan bir oğlu olan Gülşen’in 6 yaşında bir de torunu vardı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çağrısı üzerine yanında kardeşi ve kuzeniyle birlikte Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ne giden Gülşen'in dönmeye niyeti yoktu. Kızı Buket Gülşen, babasının yanında olan amcasıyla irtibat kurduklarını ve amcasının ''Bizim bir elimiz tankta bir elimiz bayrakta, bugün dışarıda olmayacağız da ne zaman olacağız?'' dediğini anlattı.

Babasının hayat dolu, vatanını çok seven bir insan olduğunu söyleyen Buket Gülşen, Mehmet Gülşen’in, vefatından önce ''İnsanın ölümü de şerefli olmalı, geride kalanlar gurur duymalı'' dediğini ifade etti.

Hayal ettiği gibi bir ölüm yaşayan Gülşen, külliyeye atılan bomba sonucu kardeşi ve kuzeniyle birlikte şehit düştü. Şehit Mehmet Gülşen, kardeşi Hakan Gülşen (43), kuzen ve enişteleri olan Lütfi Gülşen (63) ile birlikte 17 Temmuz Pazar günü Kızılcahamam’a defnedildi.

Şehidin ismi, İzmir’de bir özel eğitim anaokuluna verildi.

x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23