• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Mehmet Çetin kimdir?

Cumhurbaşkanlığı Koruma Polisi Mehmet Çetin, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Marmaris'teki otele düzenlenen saldırıda şehit düştü.

Mehmet Çetin

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Marmaris’te kaldığı otelden ayrılmasından bir süre sonra buraya ulaşan darbeci askerler 3 askeri helikopter ile otele saldırdı. Çıkan çatışmada şehit olan 39 yaşındaki Çetin evli ve iki çocuk babasıydı.

Şehit polis için Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde tören düzenlendi. Eskort araçları eşliğinde Külliye'ye getirilen Çetin'in Türk bayrağına sarılı naaşı, cenaze arıcından alınarak özel harekat polislerinin omuzlarında tören alanına taşındı. Törene, Çetin'in ailesi ve yakınları ile çalışma arkadaşları katıldı. Daha sonra Çetin'in naaşı karayolu ile Uşak’taki Yoncalı köyüne defnedildi.

Şehit Çetin’in Ankara'da yeni bir ev aldığı ve saldırıdan önce taşınma planları yaptığı öğrenildi. Yakınları, "Dişinden tırnağından artırdığı ile yeni bir ev almıştı ve taşınma planları yapıyordu. Fakat yeni evine giremeden hain saldırıda şehit düştü" dedi.

Şehidin ismi, memleketi Uşak’ta 15 Temmuz Şehit Mehmet Çetin Köprülü Kavşağı’na verildi. Ayrıca şehidin köyü olan Yoncalı köyünde, Orman ve Su İşleri Bakanlığının oluşturduğu koruluğa "15 Temmuz Şehidi Mehmet Çetin" ve "15 Temmuz Şehitleri" adı verildi. Uşak ve Muğla’da bulunan imam hatip ortaokuluna da Mehmet Çetin ismi verildi.

x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23