• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Kemal Gülen kimdir?

Fetullahçı Terör Örgütü elebaşı Fetullah Gülen'in yeğeni olan ve karanlık operasyonlara destek vermek için sayısız yalan habere imza atan Samanyolu TV ana haber bülteni sunucusu Kemal Gülen, Samanyolu Yayın Grubu'na ait televizyon ve radyo kanallarının Türksat uydusundan çıkarılması üzerine gözyaşlarına boğulmuştu. Peki Kemal Gülen kimdir?

Kemal Gülen

Fetullahçı Terör Örgütü elebaşı Fetullah Gülen'in yeğeni olan ve karanlık operasyonlara destek vermek için sayısız yalan habere imza atan Samanyolu TV ana haber bülteni sunucusu Kemal Gülen, Samanyolu Yayın Grubu'na ait televizyon ve radyo kanallarının Türksat uydusundan çıkarılması üzerine gözyaşlarına boğulmuştu.

{relation id:106681 slug:'samanyolunda-aglayan-aglayana'}

SÜMEYYE ERDOĞAN'A SUİKAST TALİMATI İÇİN GARİP SAVUNMA

Kemal Gülen, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kızı Sümeyye Erdoğan'a yapılan suikast hazırlığının deşifre olmasının ardından ilginç bir savunmaya imza atmıştı.

Gülen, Sümeyye Erdoğan'a seslenerek, 2014 yılını beddualarla geçiren ve Sümeyye Erdoğan için suikast talimatı veren Fetullah Gülen'in bir karıncanın bile canının yanmasına razı olmayacağını iddia etmişti.

FETÖ'NÜN AVUKATI OLDU

Kemal Gülen 22 yıl sonra avukatlık mesleğine geri dönerek amcaları teröristbaşı Fetullah Gülen ve Salih Gülen'in avukatlığını yaptı.

KEMAL GÜLEN KİMDİR?

Teröristbaşı Fetullah Gülen'in yeğeni Kemal Gülen, 1969 yılında Erzurum‘da doğdu. Babası adı tecavüz olayına karışan Seyfullah Gülen’dir.

{relation id:153188 slug:'fetullah-gulenin-kardesi-ve-yegenleri-tecavuz-zanlisi-cikti'}

Kemal Gülen, FETÖ'nün FEM dershanelerinde aldığı eğitimin ardından İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini kazandı. 1993 yılında avukat olarak mezun olan Gülen, aynı yıl FETÖ'nün yayın organlarından Samanyolu TV'de televizyonculuğa başladı.

Fetullahçı Terör Örgütü'nün sözde Türkçe Olimpiyatlarının sunuculuğunu da yapan Kemal Gülen, Samanyolu TV'den sonra FETÖ'nün avukatlığını yaptı.

Kemal Gülen evli ve üç çocuk babası.

x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23