• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Hüseyin Kısa kimdir?

15 Temmuz gecesi ikamet ettiği Esenler’den havaalanına gitmek için yola çıkan Hüseyin Kısa, otobana çıktığında darbecilerin tanklarıyla karşılaştı. 29 yaşındaki Kısa, darbecileri durdurmak isterken hain askerler onu tankla ezerek şehit etti.

Hüseyin Kısa

Hüseyin Kısa, 15 Temmuz gecesi çalıştığı Bayrampaşa’daki torna imalathanesinden abisiyle birlikte çıktı. Eve geldiğinde televizyondan darbe girişimini öğrenen Kısa, Esenler Emniyet Müdürlüğü’ne doğru yola çıktı. Daha sonra Havalimanına geçmek istedi. Otobana çıkan Kısa, darbeci askerlerin tankları ile karşılaştı.

Ailesinin kendisinden haber alamadığı Hüseyin Kısa’nın abisi Bekir Kısa, kardeşini bulmak için hastane hastane dolaştı. Sabah namazından sonra Bağcılar Devlet Hastanesi’ne giden Kısa ailesi, Hüseyin Kısa’nın ismini sorduklarında kimsesiz bir cenazenin bulunduğunu öğrendi. Kimlik tespiti için morga indiklerinde Hüseyin Kısa’nın cenazesiyle karşılaştılar.

Kısa, şehit edilmeden bir süre önce eşine bir Türk bayrağı vermiş ve öldüğünde bayrağın üzerine örtülmesini istemişti. Evli ve bir çocuk babası olan Kısa’nın 2 yaşındaki kızı Nisa, babasıyla aynı kaderi paylaştı. Hüseyin Kısa da 2 yaşındayken annesini kaybetmişti.

Şehidin cenazesi memleketi Tokat’a defnedildi. Hüseyin Kısa'nın ismi, Tokat Zile’de bir ortaokula verildi.

x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23