• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Hasan Altın kimdir?

15 Temmuz darbe gecesi, ''Ben dönmeyeceğim'' diyerek yola çıkan Hasan Altın, Mamak Caddesi’nde üzerine çıktığı tanktan açılan ateş sonucu yaralandı. Kaldırıldığı hastanede ailesine, ''Beni bir asker vurdu, gazi oldum ama inşallah şehit olacağım'' demişti.

Hasan Altın

Hasan Altın, haberlerde köprünün kapandığını görünce Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çağrısını beklemeden harekete geçti. Evden çıkarken onunla gelmek isteyen oğlu Fazlı Altın’a, ''Evlat sen bilmiyorsun, asker dışarı çıktığında kesin bir şey vardır. Allah göstermesin kötü bir sonuç doğarsa anneni, kız kardeşini, karını başka bir yerde bulursun. Seni de alıp iftira atarlar ya da öldürürler, götürürler'' dedi.

Çıkarken eşine, ''Ben dönmeyeceğim'' diyerek merdivenlerden koşarak gitti.

Mamak AK Parti İlçe Teşkilatı’nda Yönetim Kurulu Üyesi olan Hasan Altın, Whatsapp grubundan teşkilatla haberleşti. Saat 22.00-22.30 sıralarında tüm teşkilat üyeleri toplanarak Mamak Caddesi’ne yöneldi. Bölgeye vardığında yoğun bir kalabalıkla karşılaşan Altın, tankları durdurmak için üzerine çıktı. O sırada tankın kapağını açan bir darbeci asker tarafından vuruldu. Yaralandığı sırada şehadet getirmeye başlayan Altın, hastaneye kaldırıldı.

Hasan Altın, gece saat 02.00’de alındığı ameliyattan saat 06.00’da çıktı. Ameliyat sonrası ailesi ile görüşen Altın, ''Beni bir asker vurdu, gazi oldum ama inşallah şehit olacağım'' dedi. Akşam saatlerine kadar sağlıyı iyi durumda seyreden Altın, birden ağırlaştı ve yoğun bakıma alındı. Sabaha kadar yoğun bakımda kalan Hasan Altın, saat 05.50’de şehit oldu.

Petrol Ofisi Genel Müdürlüğü İş Hizmetleri Şube Müdürü Hasan Altın, torunlarıyla vakit geçirmeyi çok seviyordu. Son zamanlarda Kur’an-ı Kerim okumayı öğrenen Altın, 15. cüze geçmişti. Hatim yapma hayali kuran Altın’ın hatmini, ailesi tamamladı.

Hasan Altın'ın ismi, şehit edildiği Ankara Mamak’ta bir ortaokula verildi.

x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23