• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Harun Karacan kimdir?

Harun Karacan kimdir?

Harun Karacan

Harun Karacan, 1966'da Eskişehir'de dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini Eskişehir'de bitirdi. Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi eğitiminin ardından Konya Selçuk Üniversitesi'nde Uluslararası İlişkiler ve Siyaset Bilimi alanında yüksek lisans yaptı.

1990 senesinden bu yana enerji, gıda, nakliye ve sigorta sektörlerinde faaliyet gösteren Karacan Şirketler grubu Yönetim Kurulu Başkanlığını sürdürmektedir.

2009 yılında Eskişehir Ticaret Odası Başkanlığına seçilen Harun Karacan, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Yönetim Kurulu Üyesi oldu. Bu görev sürecinde, TOBB Ticaret Odaları Konsey Üyeliği ve Genç Girişimcilerden sorumlu Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini devamettirdi.

Harun Karacan, 2013 yılında yeniden Eskişehir Ticaret Odası başkanı ve TOBB Yönetimine seçilmiştir.

Uluslararası Platformda ise Makedonya Cumhuriyeti Eskişehir, Afyonkarahisar, Bilecik ve Kütahya Bölgesinden sorumlu Fahri Konsolosluk görevini sürdürmektedir.

Profesyonel kariyerinin yanında, birçok sivil toplum kuruluşunda üst düzey yöneticilik görevinde yer aldı. TOBB Büyük Anadolu Lojistik Başkanlığı, Strateji Geliştirme Yüksek Kurulu, Formula İstanbul Yatırım A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği, Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeliği, Türkiye Çim Hockeyi Federayonu Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde yer aldı ve çok sayıda sosyal sorumluluk projesine imza attı.

Karacan 2014 yerel seçimlerinde AK Parti Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı adayı oldu.

01 Kasım 2015 tarihinde yapılan genel seçimde AK Parti Eskişehir Milletvekili seçilen Harun Karacan, Ekonomi İşleri Başkan Yardımcılığı, Türkiye Büyük Millet Meclisi Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkan Vekilliği görevlerinde de yer almıştır.

AK Parti 3. Olağanüstü Kongresinde MKYK Üyeliğine seçilen Harun Karacan, 20 Temmuz 2017 tarihinde Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan'ın takdirleriyle AK Parti Genel Başkan Yardımcısı - Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanı görevine atanmış ve bu görevini halen devam ettirmektedir.

Harun Karacan, evli ve 2 çocuk babasıdır.

x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23