• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Halil Işılar kimdir?

Halil Işılar, 15 Temmuz gecesi arkadaşlarıyla halı saha maçından dönmüştü. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çağrısı üzerine spor kıyafetleri üzerindeyken ayakkabısını bile giymeye fırsat bulamadan terliklerle meydanlara koştu.

Halil Işılar

22 yaşındaki Halil Işılar, Ankara Emniyet Müdürlüğü önünde darbeci askerler tarafından düzenlenen bombalı saldırıda şehit düştü.

Annesi gitmemesi için oğlunu ikna etmeye çalışsa da onu dinlemedi. Işılar’ın babası oğlunun peşinden dışarı çıktı ancak Halil çoktan gözden kaybolmuştu.

Şehit Halil Işılar, Ankara Emniyet Müdürlüğü’nün önüne geldiğinde darbecilere karşı gelmek için tankların üzerine çıktı. Darbe girişiminin ilk saatlerinde FETÖ’cü hainler tarafından düzenlenen bombalı saldırıda üzerine şarapnel isabet etmesi sonucu şehit oldu.

Işılar’ın ailesi gece boyunca oğullarından bir haber bekledi. Haber alamayan aile, Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne koştu. Şehadet haberini burada alan İcabi ve Hülya Işılar, oğullarının yan tarafının tamamen parçalanmış olduğunu gördü. Şehidin cenazesi teslim alındıktan sonra 18 Temmuz günü Karşıyaka Mezarlığı’nda toprağa verildi.

22 yaşındaki Şehit Halil Işılar’ın annesi Hülya Işılar, o geceyi şöyle anlattı:

''O akşam oğlum arkadaşlarıyla 22.30'a kadar maç yapmışlar. Halı saha görevlisi 'ortalık karışıyor, evinize gidin' demiş. Eve geldi. Erdoğan'ın çağrısını gördükten sonra, üstünde terli spor kıyafeti olduğu halde, ayakkabısını bile giymeden terlikle sokağa çıktı. 'Oğlum gitme, başına iş gelir' dedim ama arkasına bile bakmadı. Ankara Emniyeti önüne 3 arkadaşı ile gitmiş. 2'yi 10 geçeye kadar oğlum yaşıyordu. Tanklar geçmiş ve 3 arkadaş birbirini kaybetmiş. Arkadaşları Halil'i bir saat aramışlar. 04.20 sularında oğlumun arkadaşlarının anneleri beni aradı ve Halil'in eve gelip gelmediğini sordular, ben de gelmediğini söyledim. Kendi çocuklarının geldiğini söylediler, o an başımdan aşağıya sıcak su döküldüğünü zannettim. Eşim ve oğlumun arkadaşları Halil'i aramaya çıktılar. Hastanede şehit olduğunu öğrendik. Aralık ayında askere gidecekti. Evin tek oğluydu. Oğlum şehit olduğu için hem sevinçliyim hem de üzüntülüyüm. Ne mutlu ki oğlum vatanı, milleti uğruna şehit oldu. Halil'im orada cenneti ile bizi karşılayacak.''

Halil Işılar, Ankara Meslek Lisesi Elektrik Elektronik Bölümü’nde okudu. Sıkı bir Beşiktaş taraftarı olan Işılar, Aralık ayında askere gidecekti. Işılar, döndüğünde bir dükkan açmayı hayal ediyordu.

x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23