• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Günalp Bey kimdir?

Engin Öztürk, Diriliş "Ertuğrul" dizisine Kaledar Günalp Bey karakteriyle dahil oldu.

Günalp Bey

Engin Öztürk, 28 Eylül 1986 tarihinde Eskişehir'de dünyaya geldi. Asker emeklisi bir baba ve ev hanımı bir annenin dördüncü çocuğudur. Çocukluk yılları Eskişehir'de geçti. Eskişehir Fatih Anadolu Lisesi'nde öğrenim gördü. 2012 yılında Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü'nden mezun oldu.

2003 yılında Hava Astsubay Meslek Yüksek Okuluna giren Engin Öztürk, 2005 yılında bu okuldan mezun oldu. Ancak daha sonra askerlik mesleğinin kendisine uygun olmadığını anlamış ve konservatuvara girmiştir. Tiyatro merakı da Hava Astsubay Meslek Yüksek Okulunda girdiği tiyatro kolundan gelmektedir.

2010 yılında seçmelerine katıldığı Fatmagül'ün Suçu Ne? adlı dizide Selim Yaşaran karakterini canlandırdı. Daha sonra Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi dizisinde Komiser Emre karakterini oynadı.

Muhteşem Yüzyıl dizisinde ise II. Selim rolünü üstlendi. Ardından Hatırla Gönül ve Yüksek Sosyete adlı dizilerde rol aldı. Son olarak Diriliş "Ertuğrul" dizisinde Günalp Bey karakterini canlandırdı.

Günalp karakteri gerçekte var mıydı?

Engin Öztürk, Diriliş "Ertuğrul" dizisine Kaledar Günalp Bey karakteriyle dahil oldu. Günalp karakteri dizide Emir Saadettin’in hafiyesi rolünde. Gerçek tarihte Emir Saadettin’in de mutlaka ajanları vardır. Ancak isim olarak kaynaklarda geçmiyor. Günalp karakteri gerçek tarihte olmayan kurgusal bir kişidir.

 

x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23