• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Gökçe Gökçen kimdir?

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökçe Gökçen kimdir?

Gökçe Gökçen

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökçe Gökçen, 24 Eylül 1991'de İstanbul'da doğmuştur.

Lise öğrenimini Galatasaray Lisesi'nde tamamlayan Gökçe Gökçen, Galatasaray Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunudur. İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde İnsan Hakları Hukuku alanında yüksek lisansını sürdürmektedir.

Eğitim hayatı sırasında İngiltere, Fransa ve ABD’de dil öğrenimi için bulunan Gökçe Gökçen, Belçika’da Erasmus programına katılmış, Fransa’da Strazburg Üniversitesi’nde insan hakları yüksek lisans dersleri almıştır.

2016 yılından bu yana Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Anayasa Hukuku Ana Bilim Dalında araştırma görevlisi olarak çalışan Gökçen, Fransa’da Montpellier Üniversitesi’nde konuk araştırmacı olarak da bulunmuştur.

2010 yılında referandum çalışmaları sırasında CHP'ye katılan Gökçe Gökçen, 2010-2014 yılları arasında CHP Bakırköy Gençlik Kolları Başkan Yardımcılığı görevinde bulunmuştur.

2011 yılında gençlik kollarının yeni anayasa konusundaki önerilerini derleyen yerel komisyonda aktif olarak görev almıştır.

2013 yılında CHP Gençlik Kollarını temsilen ilk uluslararası görevini Litvanya’da yerine getiren Gökçen, 2014 yılında CHP Gençlik Kolları Dış İlişkiler Komisyonu Başkanlığı görevine getirilmiştir.

 

 2015’te İsviçre’de yapılan kongrede Avrupalı Genç Sosyalistler (Young European Socialists - YES) Başkan Yardımcısı seçilmiştir ve Avrupa’da sosyalist ve sosyal demokrat partilerin gençlik örgütlerinin çatı kuruluşu olan Avrupalı Genç Sosyalistlerde dış ilişkiler ve feminizm alanında iki yıl görev yapmıştır.

2015 yılında CHP İstanbul İl Başkanlığı’nın tüzük komisyonunda yer alan Gökçen, CHP Gençlik Kolları’nın tüzük önerileri konusunda çalışmıştır.

Galatasaraylılar Derneği, SODEV, Anayasa Hukuku Araştırmaları Derneği üyesi olan Gökçe Gökçen, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) 36. Olağan Kurultayında Parti Meclisi üyesi seçilmiştir ve CHP'de Genel Başkan Yardımcısı görevini yürütmektedir.

Gökçe Gökçen, İngilizce ve Fransızcayı iyi derecede ve İtalyancayı başlangıç düzeyinde bilmektedir.

x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23