• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Erdal Şen kimdir?

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 'Hava Kuvvetleri imamı' Adil Öksüz'ün kaçışına yardımcı olan ve ardından tutuklanan gazeteci Erdal Şen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın komşusu çıktı. Peki Erdal Şen kimdir?

Erdal Şen

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 'Hava Kuvvetleri imamı' Adil Öksüz'ün kaçışına yardımcı olan ve ardından tutuklanan gazeteci Erdal Şen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın komşusu çıktı.

Daha önce Pensilvanya bülteni Zaman gazetesinde Başbakanlık muhabiri olan Erdal Şen, ardından Habertürk Ankara Haber Müdürü olmuştu. Son olarak Meydan gazetesinin Yazı İşleri Müdürlüğü görevini yürüten Şen'in yıllarca Erdoğan'ın en yakınında olduğu ortaya çıktı.

Erdal Şen'in, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başbakanken oturduğu Keçiören Subayevleri'ndeki apartmanın 4 No'lu dairesinde oturduğu öğrenildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, gazeteci Erdal Şen'den şu ifadelerle bahsetti:

'BUNLARIN HEPSİ KARAKTERSİZ'

"Mesela 15 Temmuz gecesi olan hadise. İsmi Adil (Öksüz) olan şahsı kastediyorum. İsmi Adil de kendisi adil değil? Bakın onu kaçıran gazeteci bizim apartmanda oturuyormuş.Komşumuz yani. Görünürde bize saygıda hiç kusur etmezdi. Bunu da herkese söylerdi. Şimdi Adil-denilen o şahsı kaçıran adam olduğu ortaya çıktı. Kaçıran o. Bunların hepsi karaktersiz. Köşesinde sallayıp duran vardı ya şimdi kaçmış olan, o da öyleydi. Gelirdi karşımıza yok şöyle yok böyle. Kim olduğunu anlıyorsunuz. Köşesinde yazmaya gelince de verip veriştiriyordu. Niye kaçtın gittin? Bu kadar yüreğin vardı o zaman kalsaydın."

ERDAL ŞEN KİMDİR?

1973'te Nazilli'de dünyaya gelen Erdal Şen, Dokuz Eylül Üniversitesi Haberleşme Bölümü ile Milli Güvenlik Akademisi'nden mezun oldu. 1994'ten beri gazetecilik yapan Şen, FETÖ'nün yayın organlarından Zaman gazetesinde "Başbakanlık Muhabiri" olarak çalıştı.

Mesleğe Zaman gazetesinde başlayan, ardından Habertürk gazetesinde Haber Müdürlüğü ve Ankara Temsilciliği yapan Erdal Şen, son olarak Meydan gazetesinde çalışıyordu.

Başarısız darbe girişiminin ardından takiyye yapan Erdal Şen, 17 Temmuz'da attığı bir tweet ile FETÖ'cülerin şehit ettiği reklamcı Erol Olçok için üzüntüsünü dile getirmişti.

İşte Şen'in takiye yaptığı o tweetler:

x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23