• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Çetin Can kimdir?

15 Temmuz darbe kalkışmasını haber alır almaz eşiyle birlikte köprüye gelen Çetin Can, cuntacı askerler tarafından vurularak şehit oldu.

Çetin Can

Çetin Can, 15 Temmuz darbe kalkışmasını haber alır almaz abdestini alıp şehadet namazını kıldı.

Televizyonda Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çağrısını duyduktan sonra harekete geçen Can, ''Bugün çıkmayacağız da ne zaman çıkacağız'' diyerek meydanlara indi.

Çetin Can evden çıkarken eşi Fatma Can, ''Ben de geliyorum'' diyerek eşini yanlız bırakmadı. Can, eşini de yanına alarak Boğaziçi Köprüsü’ne gitti. Köprünün girişine vardıklarında gişelerden insanlara ateş ediliyordu.

Annesi ve ablası telefonla arayarak geri dönmesini istediler ama Çetin Can eşi ile köprüde ilerlemeye devam etti. Köprünün Üsküdar geliş şeridine geçen Can çifti, keskin nişancı için açık hedef haline geldi. Can, keskin nişancı tarafından saat 02:06 sıralarında kalbinden vuruldu.

Orada bulunanlar tarafından otomobil ile hastaneye kaldırılan Çetin Can, son nefesini verirken yanında eşi vardı.

34 yaşında, evli ve televizyon sektöründe ışık şefi olan Can’ın, bir vasiyeti vardı. Öldüğünde mezarına bir meyve ağaç dikilmesini istemişti. Eşi Fatma Can, şehidin bu vasiyetini yerine getirdi.

Şehidin babası inşaat ustası Mustafa Can, "Benim oğlum tıpkı düğününe gider gibi vatanı için bayrağı için ölüme koşarak gitti" diye konuştu.

Şehit Çetin Can, Kilyos Mezarlığı’nda toprağa verildi.

x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23