• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Cemal Öztürk kimdir?

Cemal Öztürk kimdir?

Cemal Öztürk

Cemal Öztürk, 1958'de Görele'de dünyaya geldi. Babasının ismi Osman, annesinin ismi Feride'dir. ilkokulu Görele'de ortaokulu Giresun'da, liseyide Trabzon'da tamamladı. Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi İşletme Fakültesinden mezun oldu. Yüksek öğrenimi esnasında Sanayi ve Ticaret Bakanlığı'nda görev aldı. KTÜ Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde İşletme Yüksek Lisansı ve İşletme Doktorası yaptı. 

Askerlik görevini II. Ordu Komutanlığı Karargahında Levazım Asteğmen olarak ikmal etti. Özel sektörde çalıştı. Fabrika Müdürlükleri ve şirket yöneticilikleri yaptı. KTÜ de part-time işletme yönetimi dersi okuturken öğretim görevliliği kadrosuna atandı. 

Bugüne kadar sırası ile; Sanayi ve Ticaret Bakanlığı - Uzman1977-1984, Belge Yayıncılık A.Ş.- Sorumlu Müdür - İstanbul 1984-1988, İsar Gıda San. ve Tic.A.Ş. - Çay Fabrikası Müdürü -Rize 1988-1990, KTÜ Rize Meslek Yüksekokulu - Öğretim görevlisi 1990-1996, Çaykur Genel Müdürlüğü - Genel Müdür Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyesi - Rize 1996-1997 (KTÜ Yönetim Kurulunca 2547 sayılı yasanın 38.maddesine göre 1 yıl süre ile görevlendirme),KTÜ Rize Meslek Yüksekokulu - Öğretim görevlisi - Rize İşletmecilik ve yönetim organizasyon alanında bilimsel çalışmaları, Türkiye ve dünya meseleleri üzerine ekonomik, sosyal konularda yayınlanmış inceleme/araştırma makaleleri vardır. Ulusal ve uluslararası panel ve toplantılara konuşmacı olarak katılmış ve bildiriler sunmuştur. 

Akp'nin Giresun milletvekili aday listesinin 2. sırasına sürpriz bir şekilde Cemal Öztürk yerleşmiştir. 

1 Kasım seçimleri öncesinde hem Giresun hem de İzmir’den adaylık başvurusu yapmıştı. Parti Giresun’da ikinci sıraya Cemal Öztürk’ü yazdı. 7 Haziran seçiminde AK Parti Giresun’da 2 milletvekili çıkartmış, üçüncüsünü ise az bir farkla kaybetmişti. 
Öztürk, FKB genel müdürlüğü görevi sürdürürken Yönetim Kurulu Başkanı Salih Erdem'le ters düşmüş, üreticinin parasının ödenmediği, FKB'nin hızla batma sürecine girdiği dönemde makam aracı ve çeşitli harcamaları ile gündeme gelmişti. 

Cemal Öztürk aynı dönemde görevinden alınınca sözleşmesi bitmediği için tazminat talep etti. Ancak sözleşmesinde olmadığı Yönetim Kurulunun kararı olmamasına rağmen 150 milyar lira gibi rekor tazminat almıştı. 
Öztürk'ün bu tazminatı hak etmediği halde aldığı iddia edilmişti. 

Evli ve dört çocuk babası olan Cemal Öztürk, iyi düzeyde İngilizce bilmektedir.

x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23