• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Burhan Şenatalar kimdir?

Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in YÖK üyesi olarak atadığı Burhan Şenatalar, birçok bilimsel vakıf ve kuruluşta da yönetim alanında görev yaptı.

Burhan Şenatalar

1945, İstanbul doğumlu.İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Maliye Bölümü Öğretim Üyesidir.

Öğrenim Süreci:

Alman Lisesi, Nrth Platte High School (ABD), İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi (lisans ve doktora)

Çeşitli tarihlerde DAAD, British Council, Fulbright, Friedrich Ebert Vakfı burslarından yararlanarak İngiltere'de York, Almanya'da Saarbrücken ve Frankfurt, ABD'de Manyland, Pittsburgh ve Virginia State Üniversitelerinde konuk araştırmacı olarak bulundu.

Çalışmaları kamu kesiminde etkinlik, vergi politikası,sosyal devlet, sağlık ekonomisi gibi alanlardır.

Öğretim elemanları örgütlerinde aktif görevlerde bulundu (TÜMAS İst. Şubesi Başkanlığı, Üniversite Öğretim Üyeleri Derneği Genel Sekreterliği ve Başkanlığı)

YÖK ÜYESİYDİ 

Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in YÖK üyesi olarak atadığı Prof. Dr. Burhan Şenatalar geçen yıl, ‘‘Son yıllardaki aşırı merkeziyetçi yönetim anlayışından duyduğu rahatsızlık’’ nedeniyle bölümleri de kapatılan İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi senatörlük görevi ve öğretim üyeliği görevinden ayrılmıştı.

Kurucuları arasında bulunduğu Üniversite Öğretim Üyeleri Derneği'nde öğretim üyelerinin sorunlarına yönelik birçok çalışmada bulunan Prof. Dr. Şenatalar, birçok bilimsel vakıf ve kuruluşta da yönetim alanında görev yaptı. 

x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23