• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Bünyamin Sürmeli kimdir?

TV Sunucusu Bünyamin Sürmeli kimdir?

Bünyamin Sürmeli

Sürmeli, 1975 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Aslen Gazianteplidir. Bir abisi, iki kız kardeşi vardır. İstanbul Teknik Üniversitesi, Meteoroloji Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Daha sonra Meteoroloji Mühendisliği öğrencisi iken 1997 yılından itibaren amatör olarak hava tahmini ile uğraşmaya başladı. Bir gün tesadüfen radyolarda program yapan Kadir Çöpdemir ve Jozi Zalma (Geveze) ile tanışmasıyla Radyo Klas ve Number One FM’de canlı telefon bağlantısıyla hava durumu sunmaya başladı.

Sürmeli, Geveze ile program yaptığı günlerden birinde kar bekleniyor ama bir türlü yağmıyordu. Dışarıda dururken havayı kokladı ve “Bak, havada kar kokusu var” dedi Geveze’ye. O bunu kaçırır mı? “Vay, havayı koklayan adam” diye herkese söyledi. Ve o günden sonra “havayı koklayan adam” sıfatı üzerine yapıştı.

Radyolardaki bir yıllık telefon bağlantıları neticesinde, CNN TÜRK’ten bir teklif geldi. Daha üniversiteden mezun olmadan CNN Türk'den gelen teklifi değerlendirrek hava durumu sunucusu olarak profesyonel iş hayatına başladı. İlk yıllar grafikler ve kendi sesiyle hava durumu bülteni hazırlayan Sürmeli, 2001 yılından itibaren programının hem editörü oldu. Haftasonları ekranda haber bülteni içerisinde haftasonu detaylarını vermeye başladı. 2001 yılında ise hava durumu sunmaya başladı.

AKUT, GEA ve İstanbul Yelken Kulübü gibi kuruluşlara meteoroloji eğitimi vermekte ve Hürriyet Gazetesi'nde ve Yatch Türkiye Dergisi'nde yazarlık yapmaktadır.

Bünyamin Sürmeli, 2008 yılında bir avukat hanım ile evlendi.

Büyük ses getiren Alaska, Arizona, Kenya ve Tanzanyabelgeselinin ardından sonra da Azerbaycan ve Gürcistan'ı anlattığı Güney Kafkasya belgeselini yaptı.

Bünyamin Sürmeli halen CNN Türk'te hava durumu sunmaya devam ediyor.

Tv Programı: 
Bünyamin Sürmeli, Alaska'da 
Bünyamin Sürmeli'nin Arizona'da 
Kenya ve Tanzanya belgeseli 
Bünyamin Sürmeli İle Hava Durumu 

x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23