• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Battal İlgün kimdir?

15 Temmuz gecesi arkadaşlarıyla birlikte darbeci askerlerin karşısına çıkan Battal İlgün, sabah namazını kıldığı sırada Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nin önünde cuntacı askerler tarafından şehit edildi.

Battal İlgün

Dekorasyon ve badana işleriyle uğraşan 35 yaşındaki Battal İlgün, şehit olabilmek için Türkmen Dağı’na gitmek isterken yaşadığı şehirde şehadet şerbetini içti.

Şehidin abisi Erkan, kardeşinin gençliğinde arkadaş ortamında yaşadığı bir kavga nedeniyle 2-3 sene cezaevinde yattığını söyleyerek, cezası bittikten sonra ise İslam’a yönelip, tüm kötü alışkanlıklarını terk ettiğini anlattı.

O geceyi anlatan abi, kardeşinin evden çıkarken annesine veda ettiğini ve ''Anne ben gidiyorum ya şehidim ya gazi'' dediğini söyledi.

İlgün, sabaha kadar direnen Şehit Battal’ın Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nin önündeki çimlerde sabah namazını kılarken darbeciler tarafından çapraz ateşe tutulduğunu anlattı. Kardeşinin olay yerinde şehit olduğunu belirten Erkan İlgün şöyle konuştu:

''Battal yere düşünce arkadaşı kucağına alıp dilini yutmasını engellemeye çalışmış. Battal “Bırak ben şehidim” demiş. Orada da şehit olmuş''

 

x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23