• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Ayşe Tüter kimdir?

Yemek Yazarı Ayşe Tüter kimdir?

Ayşe Tüter

Tüter, 2 Ağustos 1960 tarihinde İstanbul'da dünyaya geldi. İki erkek kardeşi vardır. Babası İstanbul, annesi ise Rumeli kökenlidir. Üsküdar Türk Kız Koleji'nde okuduktan sonra Cağaloğlu Meslek Okulu'nda yemek pişirme ve pasta eğitimi alarak diplomasını aldı. Ardından beş yıldızlı otel şeflerinden kurslarla eğitimini devam ettirdi. 

Küçük yaşlardan beri yemeğe olan merakını ve birikimlerini; ailesinin, eşinin ve arkadaşlarının yönlendirmesi ile 1996 yılında sofra dergisinin açtığı yemek yarışmasına katıldı. Yemek yarışmasında Kuru fasulyeden tatlı yaparak Türkiye birincisi oldu. Tunus’ta düzenlenen yemek festivalinde 10 kişi ile Türkiye’yi temsil etti. Bir çok ödül plaketi aldı. Yarışmalardan dereceler aldı. Çırağan Sarayı'nda yapılan bir yarışmada ikinci oldu, birçok ödül aldı. Televizyonda ilk kez canlı yayında yemek yapan kadın oldu. 1996 yılından bu yana Samanyolu TV, ATV, Kanal D, TV8, Türkmax, Kanal Türk, Cine 5 gibi birçok farklı kanalda yemek tariflerini paylaştı; Esra Ceyhan, Şebnem Kısaparmak, Ender Saraç, Cenk Eren gibi isimlerle çalıştı. 6 yıl boyunca Sabah Gazetesi'nde yemek köşesi yazdı. Pek çok gazete için özel yemek dergisi ekleri hazırladı. Vatan Gazetesi'nde yemek köşesi yayımlanmaya devam etmektedir.

Yemek kitapları hazırladı ve yayınladı. Banvit'in sponsorluğunda Lezzet Güneşi dergisini çıkardı. Keskinoğlu, Yonca Yağ, Tukaş, Reis, Filiz Makarna, Uyum Marketleri gibi firmalara danışmanlık yaptı.

Ayşe Tüter, 18 yaşındayken evlendi ve 2 oğlu vardır. Yemekler konusunda 7 kitap yazmıştır.

Yemek Kitapları :
- Ayşe Tüter Ev Yemekleri - Lezzet Ustası Ayşe Tüter Mutfağımızdaki Bereket 
- Ayşe Tüter`le Ramazan Bereketi 
- AyşeTüter`le Mutfakta Dört Mevsim 
- Lezzet Ustası Ayşe Tüter`le Çay Keyfi 
- Ayşe Tüter`le Pratik Mutfak Kolay Tarifler 
- Ayşe Tüter`le Pratik Mutfak-Ramazan Bereketi "2 Kitap"

x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23