• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Ayça Kaya kimdir?

Ayça Kaya kimdir?

Ayça Kaya

Kaya İstanbul’da dünyaya geldi. Asıl adı Elem Ayca Kaya'dır. Kahramanmaraş Çukurova Elektrik Anadolu Lisesinde okudu.

Dr. Ayça Kaya; Ankara, Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olduktan sonra, HaydarpaşaNumune Hastanesi’nde İç Hastalıkları ihtisası yapmıştır.

Şişmanlık tedavisi üzerine çok sayıda klinik araştırması vardır. Özellikle şişmanlık tedavisinde, kombine ilaç kullanımının, tekli ilaç kullanımına üstün olmadığını gösterdiği çalışması, dünyada bir ilk olmuştur. Başta İtalya’da 5. Avrupa Endokrinoloji Kongresi olmak üzere birçok kongrede, ayrıca yurt içinde ve yurt dışında çok çeşitli bilimsel dergilerde yayımlanmıştır. Uzmanlık tezini Karaciğer Yağlanması ve risk faktörleri üzerine yapmıştır.

Haydarpaşa Numune Hastenesi’nde, Yeditepe Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencilerine ders vermiştir. İstanbul Cerrahi Hastanesinde Sağlıklı Beslenme ve Zayıflama Merkezi kuruculuğu, kordinatörlüğü, check-up merkezinin yeniden yapılandırılmasında görev almıştır.

Çok sayıda televizyon kanalındaki sağlık programlarında, gazetelerde ve aylık dergilerin sağlık köşelerinde röpörtajları yayımlanmıştır.

2010 Ocak ayında sağlıklı beslenme, kalıcı zayıflama ve metabolizma üzerine yayınlar hazırlamaktadır. Ayrıca kendi muayenehanesinde hastalarına hizmet vermeye devam etmektedir.

Dr.Ayça KAYA, Türk İç Hastalıkları Uzmanlık Derneği, Türk Diyabet , Obezite ve Beslenme Derneği, Avrupa Obezite Çalışma Grubu, Antiaging Eğitim ve Araştırma Derneği, Türk Tabipler Birliği Derneği Üyesidir.

Ayça Kaya, evli ve 2 çocuk annesidir.

Üyesi olduğu Kuruluşlar : 
Türk İç Hastalıkları Uzmanlık Derneği, 
Türk Diyabet , Obezite ve Beslenme Derneği, 
Avrupa Obezite Çalışma Grubu, 
Antiaging Eğitim ve Araştırma Derneği, 
Türk Tabipler Birliği Derneği

x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23