• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Alp Saul kimdir?

İş insanı Alp Saul kimdir?

Alp Saul

Saul, 1971 yılında İstanbul'da dünyaya geldi. Orta ve lise öğrenimini Robert Kolej’nde tamamladıktan sonra A.B.D.’debulunan University of Virginia’nın Makine Mühendisliği Bölümü’nde eğitim almış ve B.S. derecesiyle 1994 yılında mezun olmuştur. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra iki arkadaşı ile birlikte Pronet Güvenlik Sistem ve Servis Hizmetleri Ltd. firmasını kurmuştur. 

2002 yılında, gelişmekte olan dijital tabela alanında faaliyet gösteren NextGeneration Media Anonim şirketini kurmuştur. Bu şirket alışveriş merkezleri, havaalanları, metro istasyonları gibi halka açık yerlerde, dijital ekranlar üzerinden reklam ve içerik yayını yapmaktadır. 2006 yılında, Pronet Grup güvenlik görevlisi alanına girmeye karar vermiş ve kurulan Pronet Güvenlik Danışmanlık ve Hizmet A.Ş. ile bu alanda aktif olarak görev almaya başlamıştır.

2010 yılının Nisan ayında, Alp Saul, Grupanya’ya yatırım yapmış ve CEOpozisyonu görevini üstlenmiştir. Bugün Grupanya, Türkiye’de İnternet üzerinden satın alma işleminde zirvede yer alan sitelerden biri olmuştur.

Alp Saul, 2014 yılında kurucusu olduğu NextGeneration Media en büyük yerel outdoor şirketlerinden birine satılmıştır.

Günümüzde Pronet’in de aralarında bulunduğu 4 şirketin Yönetim Kurulu başkanlığı görevini yürütmektedir. Aynı zamanda, Gesider Yönetim urulu Üyesi (Güvenlik Endüstrisi Sanayicileri ve İşadamları Derneği), TOBB Genç Girişimciler Kurulu yönetim kurulu üyesi (Genç Girişimciler Derneği) ve Endeavour Türkiye Yönetim Kurulu üyesidir. Bunlara ek olarak, yerel YPO bölümü eğitim başkanıdır.

Kendisi 2007 yılında, Ernst&Young tarafından düzenlenen “Yılın Girişimcisi” yarışmasında son 5 finalist arasından seçilmiştir.

Alp Saul evli ve 2 çocuk babasıdır.

x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23