• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Ahmet Selim Yurdakul kimdir?

Ahmet Selim Yurdakul kimdir?

Ahmet Selim Yurdakul

Ahmet Selim Yurdakul, Abdulkadir Bey ve Şengül Hanım'ın çocuğu olarak 29 Nisan 1966 tarihinde Ankara'da dünyaya geldi. Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun olmasının ardından Atatürk Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde uzmanlığını bitirdi. Aynı hastanenin Eğitim kadrosunda başasistan olarak görev alan Yurdakul, Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalında Öğretim Üyesi olarak çalıştı. 

Yurdakul, alanında birçok ödüle layık görüldü. Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Bilimsel Araştırmalar Projesi Kurulu Üyeliği ve Gazi Üniversitesi Türk Tarihi Topluluğu Akademik Danışmanlığı görevlerini devam ettirdi. Ulusal ve uluslararası alanda toplam 165 Bilimsel Makale ve Bildirisi bulunmaktadır.

Ahmet Selim Yurdakul, iyi derecede İngilizce bilmektedir. 

21 Mart 2015 tarihinde yapılan 11. Milliyetçi Hareket Partisi Olağan Genel Kurulu'nda Merkez Yönetim Kurulu üyesi olarak seçilen Yurdakul, hiçbir partinin tek başına iktidar olmak için gereken sandalye sayısına ulaşamadığı Haziran 2015 Türkiye genel seçimleri'nde Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Antalya milletvekili olarak meclise girdi. Kasım 2015 Türkiye genel seçimleri'nde tekrar MHP Antalya milletvekili olarak meclise girdi. Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Üyesidir. Günümüzde MHP Genel Başkan Başdanışmanlığı görevini sürdürmektedir.

Ahmet Selim Yurdakul, evli ve iki çocuk babasıdır. 

x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23