• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Ahmet Oruç kimdir?

15 Temmuz gecesi Ankara'da Gölbaşı Özel Harekat Daire Başkanlığı’nda görev yapan polis memuru Ahmet Oruç, ikizi Mehmet Oruç’la birlikte darbeci askerlerin bombalı saldırısıyla şehit edildi.

Ahmet Oruç

15 Temmuz darbe girişiminin yaşandığı gece Ankara'da Gölbaşı Özel Harekat Daire Başkanlığı’nda görevli olan polis memuru Ahmet Oruç, aynı görevde olan ikizi Mehmet Oruç’la birlikte darbeci askerlerin bombalı saldırısıyla şehit edildi.

Adana'da görev yapan Ahmet Oruç, polis okulu hariç aynı okul ve sınıfta eğitim gördüğü ikizi ile Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü’nde beraber çalışmak üzere Ankara’da göreve başladı. Ahmet Oruç, hayali olan helikopter pilotu olmak için Gölbaşı'ndaki Özel Harekât Daire Başkanlığı'nda eğitim görüyordu.

6 ay arayla evlenen ikizlerden Ahmet Oruç’un bebeği, şehit oluşundan iki ay sonra dünyaya geldi.

Adana Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğünde görevli olan ve geçici görevle Ankara'ya giden ikiz şehit polislerin naaşları karayoluyla Adana'ya getirildi. Aileleri tarafından teşhis edilemeyen 2 polisin kimlikleri, üzerlerindeki tabancaların seri numaralarından tespit edilebilmişti. Henüz 3 yıllık polis olan şehit ikizler memleketleri Adana’da toprağa verildi.

Şehit Ahmet Oruç’un ismi, İzmir Karşıyaka’da bir ilköğretim okuluna verildi. Ayrıca şehit ikizlerin isimleri memleketleri Adana’da bir spor lisesine verildi.

x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23