• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Abdullah Nejat Koçer kimdir?

Abdullah Nejat Koçer kimdir?

Abdullah Nejat Koçer

Abdullah Nejat Koçer, 1963'te Gaziantep'te dünyaya geldi. Gaziantep Üniversitesi İşletme Yönetimi Bölümünden mezun oldu. Üniversite tarafından Ekonomi Dalında "Fahri Doktora" unvanı verilmiştir. 

1998-2011 tarihlerinde Gaziantep Sanayi Odası Başkanı, 2000-2011 yıllarında TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Başkan Yardımcısı, Türkiye Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçı Birlikleri Yönetim Kurulu Üyeliği, Gaziantep Genç İşadamları Derneği Başkanlığı, Türk Genç İşadamları Vakfı Başkan Yardımcılığı, TOBB-Halkbank Kobi Yatırım Ortaklığı Yönetim Kurulu Başkanlığı, Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı Yönetim Kurulu Üyeliği, TOBEV, TOBB Eğitim Vakfı Mütevelli Heyeti Üyeliği, TSE Teknik Kurul Üyeliği, Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyeti Başkan Yardımcılığı, İpekyolu Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Üyeliği, Ortadoğu Fuar Merkezi Başkan Yardımcılığı, Güneydoğu Tekstil İhracatçıları Birliği Başkan Yardımcılığı görevlerinde yer aldı.

Üretimden Dönenin Kaşığı Kırılsın ve Yaşam Koçu isimli 2 kitabı yayımlanmıştır. 

Yıllarca iş dünyasının sesi olan, milletvekilliği döneminde de halkla iç içe yaşamayı, onlardan kopmamayı bir yaşam biçimi haline getiren AK Parti Gaziantep Milletvekili Abdullah Nejat Koçer, her hafta Gaziantep'te katıldığı farklı toplantı, açılış, organizasyonların ardından vatandaşlar ile biraraya geliyor; sohbet ediyor, dertlerini dinliyor. Şehitkamil'i, Şahinbey'i karış karış bilen, düzenli olarak her köşesini bitmez bir enerji ile dolaşan Abdullah Nejat Koçer'i, bir kahvede vatandaşlarla çay içerken ya da bir mahallede çocukların başını okşarken sıklıkla görebilirsiniz. Siyasi parti ya da bölge veya köken ayrımı yapmadan herkesle kaynaşan Koçer, sahip olduğu yenilikçi ve girişimci vizyonu ile her gönüle dokunuyor. 

24. - 25. - 26. Dönem Milletvekili İngilizce bilen Abdullah Nejat Koçer, evli ve üç çocuk babasıdır. x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23