• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Yavuz Bahadıroğlu
Yavuz Bahadıroğlu
TÜM YAZILARI
12 Ekim 2019

Sıkıldım artık!..

Geçenlerde Çayırova Belediyesi, bendenizi bir konferans ve imza için ilk kez tertipledikleri kitap fuarına davet etti. Bunu sosyal medyamda paylaşır paylaşmaz İP, CHP ve diğer Kemalist unsurlar tarafından Başkan’a yoğun baskılar yapılmaya başlandı. Hatta yerel bir gazeteye programın iptal edildiği şeklinde yalan bir haber bile yaptırdılar: “Atatürk düşmanı Yavuz Bahadıroğlu ilçemize gelemedi!”

Bu münasebetle, ideolojik körlük ve sağırlık içinde kimseyi duymayan görmeyen çevrelere bir kez daha söyleyeceğim: Bin hiçbir tarihi şahsiyetin düşmanı yahut dostu değilim. Tarihe “sevgi” ya da “nefret” üzerinden değil, “belge” ve ”bilgi” üzerinden giderim. Elli seneye varan yazarlık hayatımda “Atatürk” konusunda (o da Kemalist ihbarcıların sosyal medyada iftira yağdırmaları yüzünden) sadece bir defa soruşturma açıldı, ama o da savcılıktan aldığım “takipsizlik kararı”yla sonuçlandı.

Buna rağmen hukuk ve ahlâk kuralları çiğneniyor, sürekli bu çevrelerin yazılı ve sözlü saldırılarına maruz kalıyorum.  

Bu ne aymazlıktır?..

Bu ne hukuk tanımazlıktır?..

Bu ne kolaycılıktır?..

Bu ne alınganlıktır?

Bu imtiyazı size kim verdi?

Karşınızda “ezik” bir adam görmek istiyorsanız, bunu asla göremeyeceksiniz. Duruşumla, tavrımla, birikimimle, yazdıklarım ve yaptıklarımla hayatım boyunca mücadeleme devam edeceğim.

Bu Atatürk’le mücadele değil, Atatürk istismarıyla mücadeledir! Her türlü yobazlıkla, aymazlıkla, dinsizlikle, densizlikle, ahlâksızlıkla, fitne-fücürle mücadeledir!

 Allah’tan başka kimseden korkmuyorum! Şu yaşıma kadar, ölü ya da diri, ne kimseye hakaret ettim, ne de kimseyi aşağıladım. Tek bir mahkeme kararı gösteremezsiniz. Çünkü hakaret aczin, bilgisizliğin, kültürsüzlüğün, kısacası çaresizliğin çocuğudur: Kendini bilen, bildiğinden emin olan insan hakarete tenezzül etmez.

Neyse, sağolsun Çayırova Belediye Başkanı Bünyamin Çiftçi ve yetenekli ekibi, sıkı durdular. Bazı tabansız başkanlar gibi sinmediler. Programı plânladıkları gibi uyguladılar ve bendeniz de gidip aslanlar gibi konuşmamı yaptım, kitaplarımı imzaladım.

On kişilik bir grup başlangıçta şamata yapmak istedilerse de, salondaki kalabalık benim eşliğimde İstiklâl Marşı’mızı okumaya başlayınca, feleklerini şaşırdılar. 

İmzadan sonra onlardan biri geldi ve vaktiyle beni savcılığa ihbarladığını söyledi. Böylece bir “sayın muhbir vatandaş”la tanışmış oldum. Bir de çok çok 70-80 sayfadan ibaret bir “Nutuk” dediye etti.

Atatürk’ün hatıralarını bile sansürleyip üç koca cildi 70-80 sayfaya indirgemişler. Dedim ki, “Bu kitabın tamamını ilk baskısından ve Osmanlıcasından üç kez okudum. Ama Kâzım Karabekir’in, Fevzi Çakmak’ın, Refet Bele’nin, Rauf Orbay’ın, Halide Edib’in, Rıza Nur’un ve daha pek çok Milli Mücadele şahidinin hatıralarını da okudum.”  

Duydu mu duymadı mı bilmiyorum. Çünkü sürekli ezberini boşaltıyordu. Sadece kendini ve birkaç arkadaşını tatmin derdindeydi. 

Ezcümle: Salı günkü Çayırova programımız harika geçti. Sayın Belediye Başkanı’na, yardımcılarına, Kültür Müdürü’ne ve tabii Çayırova halkına çok teşekkür ederim. 

Kervan yürüyor! 

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Türk

Ortaçağ yobaz gerici bir nesil bbu kendilerine Atatürkçü diyenler. Bir insanı fikrinden dolayı susturmak tamfasizm komünizm.
 • Yanıtla

Serdar

Sayın sevgi kelebeği yazar. sondaki KERVAN YÜRÜYOR ne demek?bi de hayatım boyunca kimseye hakaret etmedim , hakaret aczin ,bilgisizliğin , kültürsüzlüğün göstergesi diyorsun.Şimdi sen o küçücük aklınla birilerine İT demiş olmuyor musun ? CENAB-I ALLAH SİZİN GİBİ İNSANLARDAN SAMİMİ MÜSLÜMANLARI KORUSUN İNŞALLAH
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23