Kahbe içeride ise kapı kilit tutmaz

10 Temmuz 2019 Çarşamba

Dostlarımızın gönlü düşmanlarımıza açıldı. Bir dolu umudumuz vardı o da boşa saçıldı. Yapılan nasihatler duyulmuyor kulaklar sağır. Yardım için uzatılan ellerimiz boşlukta adımlar ağır. Avazın çıktığı kadar bağır; “Kahpe içerde olursa kapı kilit tutmaz.” Düşman ayakta iken Mü’min yatağında rahat uyumaz.

Yarınlara emin adımlarla ilerlemek istiyorsan behemehâl içerideki kahpeleri temizle. Şunu bunu bırak sadece Peygamber ve sahâbesini izle. İhanet okunuyorsa hain gözlerde; cinayet işlenir kem sözlerde. Plan ve projeler yanar kül olur közlerde.

Dostlardaki hainlik samimiyeti vuran öldürücü silahtır. Hainliği tezahür etmiş dostlarla değil yol yürümek, görüşmek bile günahtır.

İçerideki hain bürünmüş Peygamber hırkasına; durmadan sırların casusluğunu yaparak laf ulaştırıyor Ebu Cehil fırkasına. O Ebu Cehil fırkası ki; Allah’a değil, güveniyor tağutların yasasına. Hainliğine taraftar bulmak için saklanıyor heykellerin arkasına!

Lâ dini güçleri razı etmek için mallarını, hayatlarını, mesailerini saçıp savuranlar, mü’minlerin değil, şeytanların kardeşleridir. Rabbimiz buyuruyor: “Şüphesiz saçıp savuranlar ihvanu’ş Şeyatin/şeytanların kardeşleridir. Şeytan ise Rabbine karşı çok nankörlük etmiştir.” (İsra Sûresi/ 27)

Bilindiği gibi, şeytan bir müddet meleklerin içinde yaşadı. İçerideki hainlerin ilki odur. Mesele sadece bilgi olsaydı şeytan hepimize hoca olurdu. Mesele önce iman, sonra ilim ve daha sonra da salih ameldir. İmansız ve amelsiz ilim, insanı şeytan yapmaktan başka bir şeye yaramaz. Allah yolunda güçlenmek, kuvvetlenmek için dâhildeki hainleri etkisiz, yetkisiz ve güvensiz olduklarını ispatlamak şarttır.  Bakınız ABD’nin “Yahudi asıllı” eski Dışişleri Bakanı Henry Kissinger’a 1990’lı yıllarda sormuşlar: “Amerika, nasıl bu kadar güçlü olabildi?”

Kissinger; “Biz Amerika olarak neden güçlüyüz biliyor musunuz?” diye başlayıp, şöyle sürdürmüş sözlerini:

“Bizler Amerika olarak içimizdeki vatan hainlerini çabuk etkisiz hâle getiririz... Dünyanın birçok ülkesindeki vatan hainlerini de kahraman yapar, onları ülkelerinde önemli yerlere getiririz.”

Kissinger’ın bu sözlerinden anlıyoruz ki; bir ülkenin “güçlü” olabilmesinin birinci şartı, “vatan hainlerini etkisiz hale getirmek”, ikinci şartı da “yabancı ülkelerdeki vatan hainlerini kahraman olarak lanse etmek” ve onları “önemli yerlere getirmek”tir!..

İçindeki hainleri temizlemeyip söz sahibi kılan, etkili ve yetkili hale getiren oluşumların, yapılanmaların geleceği olmaz. Hainlerle yola çıkmak, yolun başında yolu inkâr edenleri yetiştirmeye başlamaktır.

Dâhildeki hainler bir devrin işaretleridir. Devir, tilki ile plan yapan, kurt ile avlanan, sonra oturup koyun ile birlikte feryad eden ve çobanla birlikte ağlayıp yas tutanların devridir. Önce kurtla birlikte yiyen ve sonra da çobanla birlikte ağlayanlar, ümmetin ipini hainlerin ipine bağlayanlardır. Günümüzün haini, kurtla beraber öldürüyor, çobanla beraber yiyor, sahibiyle birlikte ağlıyor.

 Ebu Muslim Horasanî der ki: “Onlar şerlerinden emin oldukları için dostlarını uzak tuttular. Kendilerine bağlamak için düşmanlarını yakınlaştırdılar. Yakın tutulan düşman dost olmadı. Ama uzak tutulan dostları düşman oldu. Herkes düşman safında birleşince yıkılmaları mukadder oldu.”

Düşmanın çoğaldığı an, dostların düşman olduğu andır. Haine hainliği hatırlatılmazsa o hep kahramandır. İhanete uğrayan emanetlerin hesabını bizden soracak olan yegâne halıkımız Rahman’dır.

“Yusuf kuyuya, Mısır Yusuf’a emanet,

Hak Nebi mağaraya, Medine Hak Nebi’ye emanet,

İbrahim ateşe, İsmail bıçağa emanet,

Ne bıçak, ne ateş, ne kuyu, ne de mağara etmedi ihanet,

Asrın İbrahimleri sana emanet!

Arkadaş!

Gel sen de bir kor gibi yak sineni,

Çünkü hepsi Allah’a emanet.

İçine doğru derinleş, dibi görünmeyen bir kuyu ol,

Sakla Yusufları koynunda, Yusuflar sana emanet!

Mağarada yılan olma,

Güvercin gibi vefalı, örümcek gibi tehlikelere perdedâr ol,

Mağara gibi al Muhammedi’leri, al yedi genci, al bütün bir gençliği…

Hz. Sümeyrâ, Hak Nebi’yi evlâtlarına emanet etti.

“Sakın O’na bir şey olursa eve dönmeyin” dedi.

Dönmeden emanete sahip çıkamayacaklarını anlayınca vazgeçtiler eve dönmekten.

Evlerinden çıkamayanlar neyin emanetçisi acaba?”

Dinimizi çaldılar, ilmimizi, amelimizi çaldılar. Bizi bizden çaldılar. Önce ekmeğimizi çalıyorlar sonra da ondan bize bir parça vermeye çalışıyorlar. Muhtaç ettirip yardım etmek, planlanmış bir cinayettir. Bu cinayetin canilerini asla unutmamalıyız. 

Gelin hep beraber hainleri aşıp emanete sahip çıkalım. Emanete taktığımız kilidi gözümüz gibi koruyalım.  Biz mü’miniz bütün insanlık bize emanet. Bizim içimizde yaşama hakkını ve imkânını asla ve kat’a bulmamalı hain ile ihanet!

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • FeritFerit2 ay önce
  Evropalarda 'kuvvetler ayrılığı' diye birşey icat edilmiş duydun mu? Ne işe yarar hiç düşündün mü? Atalar niye 'kadıyı kime şikayet edeceksin?' demişler, acaba boş mu konuşmuşlar?
 • HüseyinHüseyin2 ay önce
  Mustafa Çelik Tamam anlayana sivrisinek saz amaBence daha açık yazman lazım böyle olmuyor Tamam lafın tamamı aptala söylenir diyede birşeyde var ortalıkda da çok patizan zombi var Yoksa bu zombilerde seni yanlış anlar diyemi korkuyorsun boşver onları Onlar Dost Acı Söyler ide unutmuşlar şarhoşlukdanBen açık diyeyim 2002 den beri Ak partiliydim o gün den 8 mart 2018 kadar Reis işte o dünya kadınlar günü denen günde yaptığı konuşmada sonun başlangıcı konuşmasını yaptı sanki Dikkat ettim o gün bu gün hiç bir işleri rast gitmiyor Tabiki benzeri çok yanlış konuşmaları öncedende olmuşdu8 mart 2028 den sonrada çok oldu ve bunlara paralel icraatlerin de ortaya çıkmasıyla bu günlere geldik sonuç ortada Dikkat ettim ve birçok kişinin kanaat önderinin gerçek Akil kişilerin hemen hepsi nin görüsünü biliyorum Sonuç Ak parti de yanlış giden nekadar iş varsa Tepki çeken Yuhlanan, hiç beklenmeyen, sakıncalı İnsanı çileden çikaran Partiden soğutan Milli ve Yerli olmayan Dinden İmandan uzak edepten yoksun, hatta birebir zıttı iş varsa bu işlerin failleri hep aynı Feminist Kadınlar Liberal Adamlar Mezhepsiz Reformist Oryantalist Diyalokcu ILIMLI İSLAMCI kafalar
 • GaripGarip2 ay önce
  Doğru hemde çok doğru, kahpe içeride ise kapı kilit tutmaz. Biz o kahpeleri tanıyor ve onlardan korkmuyoruz.
 • selim ustaselim usta2 ay önce
  Harbe hazirlik, sulhu temin eder. ( Hadisi serif)1400 sene evvelki düsman yine ayni düsman. Kilicla mertce degil, ali cengiz oyunlariyla, futbol, oyun, kadin, makam, fakirlik, neme lazimlik, cahillik, ayrilik, hastalik cok...tedavi var fakat uygulamak isteyen yok...esege de yüz kitap yüklesen tasir. Birlik beraberlik, fedakarlik, ebu Bekir, Osman, Ömer ol...Ebu Bekir gibi hani o fedekarlar?
 • Mehmet Mehmet 2 ay önce
  Ak partiyi eleştirmiş ama isim vermemiş
 • dahidahi2 ay önce
  “yabancı ülkelerdeki vatan hainlerini kahraman olarak lanse etmek” ve onları “önemli yerlere getirmek”tir!.."demiş. yeni partiyi kuranın bilderbeg üyresi olması bu tarife uyuyor.
 • Allah GörüyorAllah Görüyor2 ay önce
  Şiir tadında çok güzel dosdoğru anlatılmış. Eksikte kalmış. Daha açık yazılıp nokta atışı yapılsaymış yerini bulurdu. Belki de yazar çok cesaretli görünüyor ama korkuyor imajı da uyandırıyor. Belki de her doğru her yerde söylenmez diyerek ortaya konuşuyor. Bunun adına da cihat diyor, olabilir. Çünkü dürüstlüğün cezalandırıldığı ortamdayız. Her doğru her yerde açık açık söylenmez ama yazarın yaptığı gibi genel söylenip gün kurtarılabilir. Kime anlatılmış aslında belli. Yarası olan gocunsun denmiş. Bu benim düşüncem. Deveye boynun eğri, demişler; nerem doğru ki, demiş. Bende kendi hikayemi anlatayım. Konuyla örtüşüyor. Ben 679 KHK ile ihraç oldum. Ama darbeyi lanetlemem, karşı çıkmama rağmen. Hatta darbe günü ailemle birlikte sokaklara çıkıp lanetlememe rağmen. DARBECİNİN, SORU ÇALANIN, YARGIYA, POLİSE FESAT KARIŞTIRANIN CANI CEHENNEME! Ama darbeyi bahane edip hiç alakasızları yakmak Müslümanlığa sığar mı? Bende darbeye karşıyım. Ama gel gör ki sorgusuz sualsiz ihraç edildim. Daha sonra hakkımda soruşturma açılmış. İfademi verdim. Mahkeme neden atıldığımı sorduğunda bilmediğimi söyledim. Çünkü mahkemenin kendisi de neden atıldığımı bilmiyor ve bana kurumundan şikayet olmamış, araştırmalarına bakarak, sen neden ihraç oldun diye bana soruyor. Allah aşkına anlattıklarınızın hepsine aynen katılıyorum da bana yapılan bu lekelemeye ne diyeceksiniz? Benim darbeye hiçbir katkım olmamasına rağmen iftira ile atılmama ne diyeceksiniz? Doğruları çok güzel özetlemişsiniz ya yanlışları ne zaman göreceksiniz? Vatandaşa bu yargısız infazı söylediğimizde "Bir şey olmasa atmazlardı" diyerek cevap veriyor. “Yanlış hesap varsa mutlaka düzelir”, diyor. İnanın inancım olmasa idi çoktan intihar etmiştim. İntihar etmeyi çok kez düşündüm. Hiçbir suçun olmayacak gelip alnına vatan hainliği çamuru atılacak. Yanlışlık varsa yıllar sonra adalet yerini bulacak. Tabi hastalanıp ölmezsek, intihar etmezsek, delirmezsek. Hatta bu durumlarda olup ölenlerin daha sonra yanlışlıkları düzeltilmiş ve iadeleri verilmişti. Yani adam intihar etmiş, hastalanıp ölmüş, yanlışlık öldükten sonra düzeltilmiş iadesi sağlanmış. Buna adalet mi diyorsunuz? Gerçekten suçluysam asılmaya razıyım. Devlet benimle çalışmak istemiyor olabilir. O zaman çamur atmadan istifamı istesin. Seve seve veririm. Neden olmadığım halde çamurlanayım. CHP zamanında da başörtüsü mücadelesinde istifamız istendi. Baktık olmadı. İstifamızı verdik. Ama bu yapılan zulüm CHP nin yaptığından daha beter. Hem de adı Müslümanım diyen kardeşim dediğimiz yapıyor. Sui zannı tavan yapıyor. İftirayı önce kendi yapıştırıyor ve vatandaşa da devam etmesini istiyor. Sadece çamurlanmakla kalsaydık. Yakınlarımdan üzülüp kalp krizi geçirerek ölenler oldu. Yine yakınlarımdan beni çekemeyenler sevinip her türlü hakareti yaptı. Çocuklarım yapılanları görünce din bu ise olmaz olsun diyerek dinden soğudu. Namazlarını kılmaz oldu. Hatta cumaya bile gitmez oldular. Din bu yanlışları yapmıyor, insanlar yanlış yapıyor desem bile inandıramadım. Onlarında psikolojileri bozuldu. Can ciğer dost sandığım insancıklar bile beni bilmelerine rağmen korkularından uzaklaşıp görülmez oldular. Sui zanna hareket etmelerine devam ettiler. Allah aşkına “İslam dini”ni böyle mi anlatacağız, böyle örneklerle mi yayacağız, yaşayacağız. Halen mahkeme KYOK vererek soruşturmamı bir yıl önce bitirmesine rağmen ohalkomisyonu 3 yıl oldu karar veremiyor. Hem de sıramı atlayarak diğer KHKlılara karar vererek, karar veremiyor. Hani sıraya riayet edilecekti. Hani yanlışlık varsa hemen düzeltilecekti. Bir çok kriterlilere, kritersizlere iade verilirken bana hiçbir kriterim olmamasına rağmen sıra gelmiyor, karar verilemiyor. Bir çok sayılan kriterler bir çok insanda hem de fazlasıyla varken hiçbiri ihraç olmuyor, önemli bir çok makamlarda görev yapmaya devam ediyor. Ama adı çıkan, çamurlanan saf vatandaşlarımız ise yok sms atmış, yok kitapçıdan kitap almış, yok sohbette görülmüş, yok yasal olan sendikaya üye olmuş, yok yasal olan dershanelerine gitmiş okullarında okumuş, … vb. gibi bahaneler üretilerek lekelenmeye çalışılıyor. Buna da adalet diyoruz. Bu bahaneler herkese uygulansın bakalım suçlanmayan kimse kalır mı? O zaman kim adaletten şikayet edebilir? Şeriatın kestiği parmak acımaz. Ama adalet hem gecikiyor hem de adamı olana değil olmayana iftira ile gerçekleşiyor görünümü yayılıyor. Yani adalet kendimize göre uygulanıyor. Bu durumda güveni yok ediyor. Şüpheleri artırıyor. Adalet geciktirilerek, masumlar cezalandırılarak acaba ne hesaplanıyor? Zorla milleti küstürmeye mi çalışılıyor? Yoksa girdiğimiz veballer az olduğu için daha çok veballere girelim mi diye mi çabalama yapılıyor? Hani sui zan kötü idi. Hani iftira çirkindi. Hani kul hakkına girmekten çekiniyorduk. Hani Allah'tan korkuyorduk. Allah'tan korkan bu yanlışları yapabilir mi? Demek ki çok büyük şüpheler doğuyor. İmanımızda çok büyük yanlışlar var. İslamın adı var. Uygulaması yok. Müslümanın adı var, yaşayışı yok. Adımız gibi dosdoğru olmayacak mıydık? Bana darbeci diyen, iftira atan hiçbir şey olmasa bile kriptodur diyen herkese haklarımı helal etmiyorum. Buna yol açanların, vesile olanların asıl kendileri fetöcüdür. İthamlarını kendilerine iade ediyorum. Tekrar söylüyorum. DARBECİNİN, SORU ÇALANIN, YARGIYA, POLİSE FESAT KARIŞTIRANIN CANI CEHENNEME! Darbe yapmak isteyen şer odaklara karşı direnirken canını feda eden 15 Temmuz Şehitlerimize ve diğer tüm şehitlerimize Yüce Allah’tan gani gani rahmet diliyorum. Bir an önce it izi at izine karıştırmaktan vazgeçilmeli. Güneş balçıkla sıvanmaya çalışılmamalı. Üç maymunu oynamaktan vazgeçilmeli. Adalet partimizin adında kalmamalı ve uygulanmalıdır. Adalet geciktirilmemeli, herkese eşit uygulanmalı. İslami sözler çokta uygulama olmadıktan sonra din sanki kullanılır hale gelmiş gibi görünüyor. Dürüstlüğün cezalandırıldığı bir ortamdayız. Allah yar ve yardımcımız olsun. Sözleri mi Fatih Sultan Mehmet’in sözleriyle bitirmek istiyorum. Fatih Sultan Mehmet Han der ki: “Aklı öldürürsen ahlak da ölür. Akıl ve ahlak öldüğünde millet bölünür. Kadı’yı satın aldığın gün adalet ölür. Adaleti öldürdüğün gün Devlet de ölür.”
 • UnkownUnkown2 ay önce
  Dikkat ettimde simdi bu akp lilerde bir icimizdeki hainler,kripto akp liler muhabbeti basladi.bakalim yeni bir feto muhabbeti mi ortaya cikiyor yoksa yeni hikayeler mi yaziliyor...neyse allah sonumuzu hayretsin
 • abdulmetinabdulmetin2 ay önce
  HAY ALLAH(CC) RAZI OLSUN..NE GÜZEL BİR YAZI OLMUŞ. ÇOK ETKİLENDİM VE DUYGULANDIM. RABBİM ,İMANINI KORUYUP İHANET ETMEYENLERİN VE SÖZLERİNİZE KIYMET VERENLERİN SAYISINI ARTTIRSIN..ÜMMETİN İMTİHANININ İÇERDE VE DIŞARDA,ARTTIĞI BİR ZAMANDA YAŞIYORUZ..GAYRETLİ BİR MÜCADELE ZAMANI..UYARMA VE BİR OLMA GAYRETİMİZİ ARTTIRMA ZAMANI..ELLERİNİZE SAĞLIK.. (Orhan İNAN abimiz çok güzel özetlemiş sayın yazar yazınızı, yüreğinize sağlık)
 • salihsalih2 ay önce
  Milli görüşü terk edip bölenlerde bu tanıma dahil değilmi???
 • latif ululatif ulu2 ay önce
  Yazar bey şimdi bu sözler yerini buldu buldular dinleyen kim..Allah aşkına feminizm ateismi zinaya LGBT sapkinligini kim getirip yasalastirdi ailenin içine devleti polisi savcısı sokarak kim yok ediyor.çıkıyor birde utanmadan hükümet partisi dindarlarin oyu çok düşük biz ab uyum ve feminist dernekleri muhatap alırız diyor.söyleyin yazar bey Müslüman yalan soylermi iki mumini birbirine düşman eden nesli hap eden yasaları bunlar öyle pekistirdilerki chp yi bile solladilar iffetsizlikte .size şunu söyleyeyim gelen günler gideni aratacak bu düzene bu partiye oy verenlerin eli de cigeride yananacak kim sapkinlarla hareket ediyor onları koruyor kolluyor ise Allahın laneti üzerine olsun dosttan bulamasinlar gelecek nesli ifsat eden imanlarini çalacak düzene malzeme taşıyanlar gün yüzü bulamiyacaklar tabanına ihanet eden bir siyasi görüş zaten yok olacak bunuda herkes görecek geridebiraktigi sapkinlik feminizm zina gibi kötü lugu pekistirdigi için lanetler anılacak.
 • ORHAN İNANORHAN İNAN2 ay önce
  HAY ALLAH(CC) RAZI OLSUN..NE GÜZEL BİR YAZI OLMUŞ. ÇOK ETKİLENDİM VE DUYGULANDIM. RABBİM ,İMANINI KORUYUP İHANET ETMEYENLERİN VE SÖZLERİNİZE KIYMET VERENLERİN SAYISINI ARTTIRSIN..ÜMMETİN İMTİHANININ İÇERDE VE DIŞARDA,ARTTIĞI BİR ZAMANDA YAŞIYORUZ..GAYRETLİ BİR MÜCADELE ZAMANI..UYARMA VE BİR OLMA GAYRETİMİZİ ARTTIRMA ZAMANI..ELLERİNİZE SAĞLIK..
 • Murat EkanMurat Ekan2 ay önce
  Ah bu dış güçler, ah bu dış güçler. Ne hale getirdiniz bizi. Biz biliriz sizi. İçimizdeki hainler olmasa bir çırpıda sileriz sizi. İçimizdeki hainler diye diye zaten biz böldük ülkeyi. Ne diyeyim iyi günler.
 • TurkTurk2 ay önce
  İbretlik yazi ulkemiz kahbelerle dolu sizde biliyorsunuz kahbelerin kim oldugunu
 • Murat soylubeyMurat soylubey2 ay önce
  Üstat boşver gerçek yol arkadaşlarımız hiç degişmedi degişen çıkar için içimize sızan namertler.Temizlensin defolub gitsinler.Her şerde bir hayır vardır belkide etraftaki ve içerideki hayinleri namertleri temizleme zamanı gelmiştir.
 • Gurbetçi...Gurbetçi...2 ay önce
  Pek saygıdeğer Cumhurbaşkanı'm, 2015 seçim beyânnâmenizde de va'dedilmiş olduğu üzere, YURT DIŞINDAN BORÇLANARAK EMEKLİ olanlara hiç değilse "MİNİJOB" yani "yarı zamanlı" ÇALIŞMA MÜSÂDESİnin bir ân önce verilmesini çok ricâ ediyoruz..! Teşekkürler, vesselâm...
 • engineerengineer2 ay önce
  3.şiir : Ben sözümü tutamadımAffet beni anacığımSana layık olamadımAffet beni anacığımHayat güzel zaman başkaHer gönülde yalan başkaİçimdeki isyan başkaAffet beni anacığımİnsanlığın tarifi neKalleşliğin tarihi neBanan baştan öğretseneBenim canım anacığımVicdan hangi devirdedirVefa hangi revirdedirÖğrenmedim suç bendedirAffet beni anacığımÖğrettiğin o yol başkaHayat denen okul başkaDeğiştim ben baştan başaAffet beni anacığımYolum düzdü dağa düştümÇırpındıkça ağa düştümBir bilinmez çağa düştümAffet beni anacığım
 • engineerengineer2 ay önce
  1.şiir : Bir vakte erdi ki bizim günümüzYiğit belli değil mert belli değilHerkes yarasına derman arıyorDeva belli değil dert belli değilFark eyledik ahır vaktin yettiğinMerhamet çekilip göğe gittiğinGücü yeten soyar gücü yettiğinAyak belli değil baş belli değilAdalet kalmadı hep zulüm dolduGeçti şu baharın gülleri solduDünyanın gidişi acayip olduKoyun belli değil kurt belli değilBaşım ayık değil kederden yastanAh ettikçe duman çıkıyor festenHaraba yüz tuttu bezm-i gülistanYayla belli değil yurt belli değilÇark bozulmuş dünya ıslah olmuyorEhl-i fukaranın yüzü gülmüyorRuhsati de dediğini bilmiyorYazı belli değil hat belli değil.
 • engineerengineer2 ay önce
  2.şiir : Yaşanılası dünyanın Ne tadı ne tuzu kaldı Ömür denen şu zamanın Çoğu gitti azı kaldı Çalışmadan yiyenlerin Derimizi giyenlerin Nice benim diyenlerin Ne izi ne tozu kaldı Çürük ökçe yırtık taban Kurdu kuşu ettik çoban Gariban daha da gariban Ne çulu ne bezi kaldı Bizden geçinen kalleşler Döner geri bizi taşlar Sıvıştı yaren yoldaşlar Ne sözü ne özü kaldı Cahiller kendini aklar Kamiller özünü yoklar Kurudu çaylar ırmaklar Serçeşme'nin gözü kaldı Dertli Divani'nin varı Canandır canın öz yari Geçti bu devrin baharı Ne yazı ne güzü kaldı
 • ahmed mümtaz halukahmed mümtaz haluk2 ay önce
  bizim ülkenin kahramanı da avrupanın refahı ve huzurunu koruduğunu söyledi daha dün. bizler de ilkel mahallelerde 5 milyon mülteciyle yaşamaya (yaşamamaya) devam..
 • Tata TongaTata Tonga2 ay önce
  Fetö de kahpelik yapıyordu. Şeffaflık yoktu. İktidar da gıkını çıkarmıyordu taki fetöcüler ne zaman iktidarın ayağına bastı fetö işte o zaman fetö oldu... fetö eskiden de fetö imiş CIA ajanları imiş... kendileri kanmışlar (öyle söylüyorlar ???) milletin kaldırılmasına neden göz yumdular? Nerde şeffaflık?
 • Tata TongaTata Tonga2 ay önce
  Şeffaflık yoksa kimin kahpelik yaptığını millet nerden bilecek?

Günün Özeti