• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Mustafa Çelik
Mustafa Çelik
TÜM YAZILARI

İsrail’in cinayetleri karşısında tepkisizlik musibeti/2

09 Ağustos 2023
A


Mustafa Çelik İletişim: [email protected]

Allah’ın arzında mescidler Allah içindir. Mescidlere yapılan saldırı, Allah’a yapılan saldırıdır. Dolaysıyla Mescid-i Aksa’ya saldıran İsrail, Allah’a saldırmaktadır. Kudüs’ün tehlike altında olması, Mescid-i Aksa’nın tehlike altında olması, İslam’ın ve Müslümanların mukaddesatının, hatta bütün inanç ve değerlerin tehlike altında olması demektir. İslâm ümmetinin bu husustaki vurdumduymazlığı, bir musibettir. Zulüm ve zalimler, işgal ve istilalar, yalan ve talanlar karşısında sessizlik, tepkisizlik, esaretin garantisidir.

Müslümanlar olarak ferd, aile, cemiyet ve devlet de İsrail’e karşı acilen almamız gereken birtakım tedbirler vardır. Bunları şöylece sıralamak mümkündür:

1-İsrail’e devlet muamelesi yapılmayacaktır. Çünkü İsrail bir devlet değil, bir terör karakoludur. Terörist muamelesine tabi tutulmalıdır.

2- İsrail’e bulaşıcı, öldürücü zehirli mikrop gözüyle bakılmalı ve kendisinden uzaklaşılmalıdır. Müslümanların eliyle İsrail behemehâl karantinaya alınmalıdır.

3- Halkı Müslüman hiçbir ülke İsrail’e elçi atamamalı ve İsrail’in elçileri ivedilikle geri gönderilmelidirler.

4- İsrail ile bütün ticari faaliyetler bitirilmelidir. İsrail malları bütün Müslümanlar tarafından protesto edilmeli ve tedavülden kaldırılmalıdır. Müslümana düşen, İsrail ürünlerini satın alıp Filistinlilere sıkılacak olan mermilere finansör olmak değil, boykot ederek Siyonistlere tokat vurmaktır.  

5- İsrail ile yapılan bütün siyasi, ticari ve askeri anlaşmalar derhal feshedilmelidir. 

6- Filistin’de İsrail’in vahşetlerine, cinayetlerine karşı direnerek Mescid-i Aksa’yı savunan Filistinli Müslümanlar ümmeti Muhammed müşterek ordusu kabul edilmeli, maddi ve manevi her türlü yardım kesintisiz yapılmalıdır. Filistin Devleti ve halkı, bugün ABD emperyalizmine ve İsrail Siyonizmine karşı ön cephede bütün Batı Asya ülkeleri ve insanlık için savaşıyor. Filistin’de İsrail işgaline ve zulmüne direnen gençler, aslında yalnızca vatanlarının değil, aynı zamanda Anadolu’nun da muhafızlarıdır. Filistin cephesi, tarihte olduğu gibi bugün de birinci savunma hattımızdır.

7- Her Müslüman kendi bütçesinden Kudüs’ün, Mescid-i Aksa’nın hürriyete kavuşturulması için karınca kadarınca bir pay ayırmalıdır.

8- İsrail imha edilmesi gereken terörist mekanizmaların liste başına alınmalıdır. İslâm coğrafyasında kanlı katliamlar gerçekleştiren en büyük silahlı terörist örgüt İsrail’dir.

9- Müslümanlar olarak Mescid-i Aksa, Kudüs davası hususunda söz ve işbirliği yapmalıyız. Kudüs davası bizim için evladımız kadar, zevcemiz kadar, eşimiz kadar, mukaddesatımız kadar, nefesimiz kadar, ruhumuz kadar azizdir, kıymetlidir. Dinimiz, Kur’an’ımız, Sünnet-i Seniyye’miz kısacası bütün akidemiz ve varlığımız neyse Kudüs de Mescid-i Aksa da bizim için odur.

10- Siyonist İsrail’in ortadan kaldırılması, dünya haritasından silinmesi hususunda müşterek bir kültür oluşturulmalıdır. Yeni yetişen Müslüman gençliğe İsrail’in bulaşıcı, zehirli bir mikrop olduğu mutlaka öğretilmelidir.

Cani İsrail’in cinayetlerine şahid olan Mescid-i Aksa manen feryad ediyor, kan ağlıyor. Mescid-i Aksa’ya giremez İsrail denilen cani. Medeniyetin beşiğidir cami. Kudüs’ü fetheden fatihlerin torunları hani?

Müslümanlar olarak Mescid-i Aksa’yı, Mescid-i Aksa davasını gündemlerinden düşürenleri siz de kendi gündeminizden düşürünüz. Allah’ın arzında Allah’a saldıranları durdurma gibi bir derdimiz yoksa afetlere, tufanlara bu sessizlik ve tepkisizlik tavrımızla davetiye çıkarıyoruz demektir.

Cinayetlerle meşhur gelen cani İsrail Filistin halkının üzerine bombalar yağdırıyor. Gözü dönmüş caniler, dünyanın gözleri önünde Filistinli masum kardeşlerimizi katlediyor. İsrail katliamlarla yoluna devam ederek Kudüs ve çevresindeki Müslümanları, baskı ve şiddetle evlerinden, yurtlarından çıkarıyor, yaşama haklarını ellerinden alıyor. Mabet dokunulmazlığını hiçe sayıp Mescid-i Aksâ’nın maneviyatını çiğniyor. Sessizlik ve tepkisizlik musibetinin isabet ettiği Müslümanlar görmese de Kahhâr olan Allah bu durumu görüyor. 

“Allah’ı zalimlerin yaptıklarından habersiz sanma! Allah onları cezalandırmayı, korkudan gözlerin dışarı fırlayacağı bir güne erteliyor.” (İbrahim Sûresi/ 42)

Kudüs için Mescid-i Aksa için ayağa kalkmazsak, toplu helakımız kaçınılmazdır. Katil İsrail tarafından insanlığın en kadim şehri, ortak mirası yok ediliyor. Masum bir halk zorla evlerinden çıkarılıyor, evleri işgal ediliyor. Ey Müslümanlar, Ey Yahudiler, Ey Hristiyanlar, Ey muhtelif dinlerin mensupları; Kudüs’ün, peygamberlerin hatırasına ihanet ediliyor. Samimiyet sınavının sonundasınız. Eğer bu vahşeti engellemek için harekete geçmezseniz, Allah ve elçileri adına söyleyeceğiniz hiçbir cümlenin insanlık vicdanında hiçbir zaman hiçbir karşılığı olmayacaktır.

Zalimlerin yaptıklarından gafil olmayan Allahû Teâla, mücahid ve mücahide kullarının eliyle zalimlerden intikam alır. Dünyada yaşayan her Müslüman Mescid-i Aksa’ya korumakla görevli bir muhafızıdır. Ümmet-i Muhammed’in hafızları, Mescid-i Aksa’nın muhafızlarıdır. Mescid-i Aksa’ya muhafız olmayan, muhafız yetiştirmeyen Müslümanların yetiştirdikleri hafızların kendilerine bir faydası olmayacaktır.

Müslümanların her biri bir kova su dökse, İsrail’i sel götürür. İsrail’i dünya haritasından silmek için harekete geçmeyip, cani İsrail’in cinayetlerini sessiz ve tepkisiz bir şekilde seyreden Müslümanları da yel götürür!

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Merhaba

Müslüma ülkeler de iş yoktur. Müslüman devletler başlarına demokrasi marifeti ile siyonistlerin kuklası hükümetler atanarak ele geçirilmektedir. Ve tıpkı üzüm salkımı gibi bu kukla hükümetler eli ile halklar oraya buraya sürüklenmektedir. Halklar harekete geçip, Müslüman hükümlerinin ifâ edildiği genel bir oluşum oluşturulmalıdır. Tüm demokrasi ler rafa kaldırılmalıdır. Bu siyonist vahşilerin dünyâyı ele geçirme aparatı bu demokrasi dedikleri bâtıl düzendir. Mülk Allah'ın dır. Öyleyse Allah'ın mülkünde Allah'ın ahkâmı, hükümleri câridir. Eğer böyle olmazsa bu pis bâtıl düzen ilânihâya sürecektir. Müslüman halklar derhal tüm bâtıl düzenleri başlarından kovmalı derhal Hakk düzene geçmelidir.

adsız cengaver

tayyip erdoğan geçen yıl israil cumhurbaşkanını görkemli bir törenle karşılayıp ülkemizde ağırladı israil kudüsü resmen işgal etti ve başkent ilan etti ramazan ayında mescidi aksayı basan israil askerleri mescitte onlarca kişiyi katletti gazze hala ablukada ve müslümanlar zulüm görüyor tüm bunlara karşın tayyip erdoğan ne yaptı hiç birşey yapmadı israil ile barıştı ekonomik ticari ve siyasi ilişkileri en üst seviyeye çıkardı sayın yazar bey sen köşende yazılarında önce bunları dile getir ve eleştir
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23