• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Mustafa Çelik
Mustafa Çelik
TÜM YAZILARI

Firavunculuk oyunlarının sonu hezimettir

07 Haziran 2023
A


Mustafa Çelik İletişim: [email protected]

Allah’ın arzında gerek hile ve desiseyle ve gerekse yasalar ve kanunlar yoluyla insanlığa kurulmuş ne kadar tuzak ve kumpas varsa, bunların hepsi firavunluktan sayılır. “Firavuna karşı olmak yetmez, Musa’nın yanında olmak gerekir.” Firavun ve Samiri arasında tercih yapmak zorunda kalmışsanız, Musa’nın geri gelmeyeceğine kendinizi ikna etmişsiniz demektir. Firavun olmaya niyetlenmiş olanlar, sefihlikte ve sefalette sınır tanımazlar. Hürriyet için gökyüzünü satın almanıza gerek yok. Dünyevi çıkar uğruna ruhunuzu satmayın yeter. İnanmadığınız değerlerin kavgasını vermeniz, esaret günlerinizi artırmaktan başka bir şeye yaramaz.

İslâm topraklarında firavunculuk oyunlarıyla yola çıkanların hedefi, yönetilenleri beşiğe beleyip, beşiği de sürekli sallayarak, ninniler ve masallar söyleyip uyutmaktır. Halkı Müslüman olan veya halkından Müslüman bir toplumda işbaşına gelmek isteyenler, öncekilerin ninni ve masallarını beğenmiyorlar. Onların eksik ve yanlışlarını bir bir ortaya koyuyorlar. Kendileri de yeni ninni ve masal söyleme vaadinde bulunuyorlar. Tek amaçları Müslüman halkı put ve putçuluk oyuncaklarıyla uyutmaktır. Firavunculuk oyunlarının sonu tam bir hezimettir. Firavunlar, Azrail’den daha çok Müslüman halkın uyanmasından korkarlar. Firavunculuk oyunlarını boşa çıkarmanın yolu, Müslüman halkı gaflet uykusundan uyandırmaktır!

İslâm inancında Allah’tan daha çok önemsenen her ne varsa put kabul edilmiştir. Bugün biz tapınılan taş putlardan daha çok putlaşan insanların olduğu bir dünyada yaşıyoruz. Put ve putçuluk kavgasına katılmayan çok az insan var. Umutsuz olmaya gerek yok. İslâm’ın iktidar güneşi doğarsa eriyecek taştan adam. Bütün karanlıklar kaybolacak yeniden başlayacak yaşam!

Dini inkâr edene, dindarlarla alay edip dindarları dışlayan ve taşlayanlara dindar muamelesi yapmak, dinsizlik çukurunda kalmaktır. Bir devletin kanunlarına karşı gelene Terörist  deniliyorsa, Allah’ın kanunlarına karşı gelene de Kâfir denir. Bundan daha tabii ne olabilir?

Dünyada “modern köle” sayısı her gün biraz daha çoğalıyor. Modernizm insanı bedevi yapar medeni yapmaz. Ebu’l âla el-Mevdudî (rh.a.) der ki: “Bir kavim ancak aşağılık kompleksine düştüğü zaman başka kavimleri taklit eder. Bu yenilginin açık itirafıdır ve köleliğin en kötü biçimidir.”  

Müslümanlar olarak içinde domuz eti pişen bir kazanı karıştıran Müslüman diye o kazana tuz atacak değiliz. Kazan ve içindeki değişmeden kazanı kaynatanın değişmesi bir şey ifade etmez. İmtihanlar dünyasında çıkarları değiştiğinde tasavvurları, tavırları ve davranışları değişen insanların kıbleleri seyyardır. Bunlar her gün yeni bir din değiştirirler Böylelerinden çare umut edenler, ömür boyu çaresiz kalırlar. 

Allah’tan rol çalmaya kalkışanlar, Allah’ın yetkilerini kullanmaya çalışanlar, asrın firavunları olmak için kavga verenlerdir. Firavunları zirveye taşıyanlar, büyücü/sihirbaz karakterli sahtekârlardır. Firavun’un devrinde kimya, simya ve fizik gibi bilimleri kullanarak illüzyon yapanlara sihirbaz yani büyücü deniliyordu. Sihirbazların görevi, firavun ve düzeni ayakta kalsın diye milleti yalan ninnileriyle uyutmaktı.  Sihirbazlar işi “Allah rızası için” yapmıyorlardı. Onların derdi çıkarları idi. Onlar Firavun’a şunu teklif ediyorlardı: “Sana yardım etsek, Musa’ya galip gelirsek bize ne var!”  Firavun onlara “himayeye mazhar yakınlardan olacaksınız” vaadinde bulunuyordu.

“Sihirbazlar geldiklerinde Firavun’a, ‘Üstün gelen biz olursak herhalde bize bir ödül vardır, değil mi?’ dediler. Firavun, ‘Evet’, dedi; ‘O takdirde gerçekten has adamlarımdan olacaksınız.’ ” (Şuara Sûresi/ 41-42)

Yaşadığımız bugünlerde kendilerini desteklemek için gelenlere Bakanlık ve Devlet Başkanlığı yardımcılığı vaad eden laikliğe iman etmiş demokrat sağcı ve solcu liderler, bizlere yeniden firavun ile sihirbazlar arsındaki pazarlıkları hatırlattılar. Firavun da, Firavuni düzen de, sihirbazlar da hâlâ varlıklarını devam ettirmektedirler. Firavunculuk oyunlarıyla oyalamaktadırlar. Genelde dünyada, özelde ise İslâm topraklarında Firavunculuk oyunlarını bozacak meydan ulemasına ve cihad nesline ihtiyaç vardır.

İslâm ümmetinin meydan ulemasından Şehid Abdullah Azam (rh.a.) der ki: “Keşke cihad etmeyen şu insanların sakalları ot olsaydı da mücahidlerin atlarına yedirseydik..” 

Firavunların karşısında Musa’sız, Harun’suz, Nemrudların karşısında da İbrahim’siz kalmaya karar kılmışsanız, sizin derdiniz Karun ve Haman olmaktır. Bunun ötesinde ömür boyu keyfî ve küfrî kanunlara ve onları dayatan lâ dinîlere hamal olmaktır. Hayatınız boyunca Allah razı değil diye hiçbir şeyden vazgeçmemişseniz, din ve iman hususunda vazgeçmeyeceğiniz değer kalmaz. Allah rızasını kaybedenler, din ve imanlarıyla birlikte her şeylerini kaybederler.

At sırtında fethettikleri ülkeleri at sırtında idare etmeye kalkışanlar; kalıcı değil, geçici ve gidicidirler. Cihad ile can bulanlar, canlı cenazelerden kurtulanlardır. Ümmet cihadı unutursa, cephe mücahidsiz kalır. Nerde bir münkir ve müşrik varsa gelir Muhammed ümmetinden intikam alır. 

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Yavuz

DEVŞİRME SOLYANDAN CARKLI TAİFE. .....HAKLISINIZ..GENÇLERİMİZİN. .VE..ÇOCUKLARIMIZI. .FRAVUNLARDAN. .SAKİNDİRMALİYİZ. ..GENÇLİK. .MERKEZLERİ. .KURMALİYİZ. ......HER..ŞEHİRDE. .HER.İLÇEDE. .HER.BELDEDE..HER..KOYDE.......DİNİ. .MİLLİ. .KÜLTÜREL. .TARİHİMİZ. .SPOR..MÜZİK. TİYATRO. .AKTİVİTE. .YARIŞMA. .SEMPOZYUMLAR. .DESTEĞİNDE. .ÇOCUKLARIMIZ. .GENÇLERİMİZ. .ACİLEN. ..KURTARİLMALİDİR. ...

ebu derda

Hocam Allah razı olsun. Rabbim özelde bu toprakları genelde tüm darulharpleri istiladan kurtarsın.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23