Din düşmanlarını sevindirmek

13 Haziran 2018 Çarşamba

Allah’tan gelmiş olan dini sevmek, Allah’ın dinini insanlara sevdirmek, Allah’ın dinini din edinmişleri sevmek, bir iman meselesidir. Bunu yapanlar, imanı olanlardır. Allah dininin dostlarını değil, düşmanlarını sevindirenler ise, Allah’ın dinine veda edenlerdir. Rabbimiz buyuruyor:

“Ey iman edenler! Sizden kim dininden dönerse, (bilin ki) Allah onların yerine öyle bir topluluk getirir ki, Allah onları sever, onlar da Allah’ı severler. Onlar mü’minlere karşı alçak gönüllü, kâfirlere karşı güçlü ve onurludurlar. Allah yolunda cihad ederler. (Bu yolda) hiçbir kınayıcının kınamasından da korkmazlar. İşte bu, Allah’ın bir lütfudur. Onu dilediğine verir. Allah, lütfu geniş olandır, hakkıyla bilendir.”  (Maide Sûresi/54)

Hayatta sevgi hususunda dini, imanı ölçü alırsan Müslüman ile kâfiri birbirinden ayırırsın arifçe. Müslümanı bırakıp kâfiri dost edineni kâfirlerden sayar postalarsın zarifçe!

Müslüman için Müslümana “kardeşim” demek en güzel hitap. Müslümandan başkasını sevmemeyi, desteklememeyi bize emretti iman ettiğimiz kitap!

Müslüman, Müslümana karşı kardeşliği ölüme dek devam ettirir hiç eğrilik bulunmaz sözünde. Müslümanı Müslümanlardan koparmak için dünyayı bağışlasın da yoktur gözünde!

Müslüman bu dünyada Müslümanla hep barışık. Müslüman olup da Müslümanlarla kavgalı olan kesin küfre ve kâfirlere âşık!

Gâvur’a âşık olan, Müslümanlarla açar arayı. Karanlıkta kalır kişi kaybetmişse iman denilen sönmez ve söndürülemez çırayı!

İmanından dolayı seninle dost olan seni ayağa kaldırır. İmanını hiçe sayan dost senin ayağını kaydırır!

Müslüman olarak mücadele meydanında tek başıma da kalsam koca bir çınarım. Yanımda olması gereken Müslümanların hasretini hep yüreğimde duyarım. Müslüman olarak gâvurlarla söz ve işbirliği yapıp bir kibrit çaksan elbette yanarım!

Din düşmanlarını sevindirenlerden ne insanlığa ve ne de Müslümanlığa bir hayır gelmez. Din kardeşinin kıymetini bir dinsizin kıymetine feda eden kişi dinsiz olandan fark edilmez.

Biz Müslümanlardan olup da İslâm’sız bir dünya için ayaklanmış düşmanlarımızı sevindirenlerin her birisi bir belâ. Bunların cani gönülden arzu ettikleri şey, yeni bir Kerbelâ!

Camileri ahır yapanlarla ahırda kalanlar aynı safta. Müslümanlık geri de kaldı her şey lafta!

Türkiye’de avama yol gösteriyor Ebu Cehil’in öğrencilerinden meydana gelmiş ebleh aydın güruhu. Bunlardan bu millete hayır gelmez bunlar cemiyetin bozulmuş mücrim ruhu! 

Müslümana din düşmanını dost edinmek değil, onunla her türlü dostluk ilişkisini kesmek farzdır. Allah’ın dinine düşman olanlarla dost olmaya çalışanların cehenneme kadar yerleri vardır. 

İnsan ve Müslüman kalmak istiyorsanız gâvurları kayırmayın. Müslümanı Müslümandan ayırmayın. Gâvurları sevindirmek hesabına Müslümanı Müslümandan ayırıyorsanız sakın kendinizi Müslüman saymayın!

Ebu Cehil’in torunlarını bu topraklarda iktidar mevkiine getirmek için sakın ha sakın yalan yanlış söz düzmeyin. Allah’ın dinini hayattan kovmak için çırpınıp duranı sevindirmek için Müslümanları ezmeyin. Dindar kalmak istiyorsanız dininizi üzmeyin. 

Müslüman bir tek imanının neferidir. Pazara kadar değil, mezara dek kavlu kararı imanın zaferidir. Müslüman Müslümanlardan gelen cefaya katlanır. Münafık olan, gâvurlar hesabına Müslümanların içinde saklanır.

Allah ve Peygamber düşmanlarını sevindirmek istemiyorsan Müslümanı Müslümandan ayırma. Müslümanları bırakıp da İslâm düşmanlarını yardıma çağırma. Müslümana karşı almış öfke kılıcını eline. Hayatında hiç oturmamış bir âlimin dizlerinin dibine. Gâvurun baltasını indirmek istiyor önüne çıkan her Müslümanın boynunun köküne!

“Benim gözüm batıdadır, batı benim kıblemdir” diyen de olur mu iman? Hakka karşı batıl zaildir her zaman!

Dinlerini canlarından daha çok seven Müslümanların başları yücedir. Her Müslüman öteki Müslüman için sadece sevgi ve saygıdan bir hecedir. Müslümanlardan gayrisini dost edinmek ise, kabir karanlığına eş bir gecedir!  

Yıllarca bizden görünüp varlık sebepleri dinimize, imanımıza küfür eden kimseleri sevindirip destekleyenler, sevdamıza zincirden kilit vurdular. Gafletle avlandık gençliğimize arsız tuzak kurdular. Dost bildiklerimiz düşmanlarımızın karaltısını çoğaltmakla bize ayak bağı oldular!

Kâfirin dostluğunu Müslümanın dostluğuna tercih eden düşmanın namluya sürülmüş kurşunu. İnsî şeytanlar seyretmek istiyorlar Müslümanın Müslümana vuruşunu!

Müslümanların koyunlarını güden bir çoban olmak, kâfirlerin saraylarında oturan sultan olmaktan daha evladır!

Müslüman! Müslümanları bırakıp kâfirleri tutarsan Müslümandan bulamazsın dostu. Bu durumda senden başkası olamaz kâfirin postu. Müslüman Müslümanlarla irtibat kurar iman makamında. Çünkü Müslümanlar kardeş sayılır iman bakımında!

Müslüman olarak ben bir meyveyim imandır benim ağacım. Dünya bana düşman olsa da iman ağacından nasiplenmiş her Müslüman baş tacım! 

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • GökmenGökmen9 ay önce
  Ellerinize sağlık üstadım
 • harbiciharbici9 ay önce
  dininin olmasi Allah katinda senin makbul oldugun anlamina gelmez, onemli olan Allahin dinine sariliyormusun, oda siz akit ve dini menfaat araci yapanlarda yok, yok bosuna ugrasma, herturlu pislik soygun cocuk tecavuzu insan haklarina tecavuz saldiri sizde, senin birdinin vardir lakin bu din Allahin indirdigi din degildir,uydurulan musrik dindir, oyle olmasa bu yaziyi bu sekilde kaleme alamazdin,aldigina gore sen o dine inaniyorsun, harami helali ayirt etmeyen tiplerin gidecegi yerde cehenemdir, yat kalk bak sana birsey diyeyim sahsi ibadet-namaz oruc hac, bunlar sana Allah katinda sadece bonus kazandirir cezasi yoktur bunlari insan haklarina saldiri ise seni Allah katinda kafir yapar, hem insan haklarini gozetip hemde sahsi ibadetini cok iyi yaparsan Allah katinda kamil kul olursun, ama sahsi ibadeti cok iyi yapip insan haklarina saldirirsan-kamu mali talani,tecavuz,isgence,öldürme, iftira,yalan,hirsizlik, bunlar esasinda Allaha ortak kosmadir.,o zaman musrik olursun,sahsi ibadeti az yapip veya onemsemeyip insan haklarina saygi gosterirsen iste orda Allah seni affedip cennetine koyacagini soyluyor,zira buyuk gunahlari islemeyenleri biz kucuk gunahlarini affedip cennete koyariz diye ayet var,anliyonmu simdi kim musluman kim degil, azicik adam olun .
 • Emirşah KahramanEmirşah Kahraman9 ay önce
  "LÂ"
 • mehmet akmehmet ak9 ay önce
  camileri ahır yaptılar,başörtülü bacımın üstüne işediler......ulan allahsızlar işiniz gücünüz yalan dolan,merak ediyorum hakikaten müslümanmısınız
 • Şükrü ŞengözŞükrü Şengöz9 ay önce
  Yüreğine kalemine sağlık. Rabbim selamet versin.
 • Olnkdr milligrşçüOlnkdr milligrşçü9 ay önce
  Rahmetli erbakan hocamızın sağlığında neredeydiniz.!? O zamanlar bu mübarek âyet ve hadislerin hükmü yokmuydu?
 • ŞahinŞahin9 ay önce
  yıllar yılı bize Müslümana bırakıp kafiri dost edinmeyin ayetlerini okuyanlar şimdi Küfürün Kalesi bir partinin şemsiyesi altında utanmadan nasıl seçime gidiyorlar hani diğer yazarların yorum kişisine Hemen laf yetiştirmeye çalışanlar bu yazının altına diliniz ve elini tutmadı mı Niye yazmıyorsunuz
 • Allah GörüyorAllah Görüyor9 ay önce
  ...

Günün Özeti