• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Mustafa Çelik
Mustafa Çelik
TÜM YAZILARI

Amerika’nın olduğu yerde güvenlik olmaz

20 Kasım 2019


Mustafa Çelik İletişim: [email protected]

Amerika; genelde insanlık âlemi, özelde ise İslâm coğrafyası için bir güvenlik sorunudur. Amerika zehirli bir yılandır. Amerika’nın söylediği her şey baştan sona yalandır. Bu kanlı katilin işi; Müslümanların yeraltı ve yerüstü zenginlik kaynaklarını talandır.

Iraklı kadınların iffetini kirleten ABD askerlerinin Suriyeli kadınlar için güvenli bölge oluşturabileceğini nasıl düşünebiliriz -ABD’nin olduğu hiçbir yer Müslümanlar için güvenli bölge olamaz- çünkü kâfirlere güvenilmez. Rabbimiz uyarıyor: “Sizin dininizden olmayanlara güvenmeyin” (Ali İmran Sûresi/73)

Amerika’nın yardım edip de zarar vermediği hiçbir bir ülke yoktur. Amerika, küresel kötülüklerin bir açılımıdır. Fransız araştırmacı Maxime Lefebvre, Amerikan Dış Politikasında “Mesihçilik” olgusundan da söz etmektedir. Mesihçilik yaklaşımı, dünyayı “iyilik” ve “kötülük” şeklinde ikiye ayırmaktadır. Gerçekten de, Oğul Bush yönetiminin izlediği dış politika çoğunlukla Mesihçilik yaklaşımının izlerini taşımaktadır. Bush ve ekibinin sıklıkla kullandığı “şer ekseni ülkeler” tabiri, dünyayı “iyiler ve kötüler” şeklinde ikiye ayırmanın sonucudur. Bush’un bizzat kendisinin kullandığı “Haçlı Savaşı” sözü de “iyilerin kötülere karşı açtığı savaşı” sembolize etmektedir. ABD’ye göre kendisi “iyiliği” temsil etmektedir. Kendisi dışında kalanlar ise “kötülüğün” temsilcileridir. Amerika’nın bu tek yanlı politikası beraberinde küresel imparatorluk hedefini de getirmektedir. Bush yönetimiyle birlikte Amerika Birleşik Devletleri, dış politikasını “güçlü olduğu için haklı olduğuna inanan” bir perspektife oturtmaya başlamış, dünyayı kötülerden temizlemeyi kendine görev edinmiştir. Bu temelin bugün ortaya koyduğu tablo; işgal, gözyaşı ve acıdır. Amerika, İslâm âlemi için süresiz ve kesintisiz kan ve katliamdır. 

Amerika; düzenbazlığın, madrabazlığın, sihirbazlığın, yalancılığın ve talancılığın küresel organizasyonudur. Amerika, dünyada barışa, huzura, güvenliğe, esenliğe doğru atılan adımların önündeki ilk büyük engeldir. Bakınız küresel çapta gündeme getirilen uluslararası barış ve güvenlik konusunda kapsamlı bir sistemin tesisi; uluslararası terörizmin önlenmesi, terörizmin temelindeki siyasal ve ekonomik sebeplerin araştırılması, terörizmi tanımlamak ve onu halkların ulusal kurtuluş mücadelesinden ayırmak için bir konferans toplanması talebine karşı 153 devlet evet derken, Amerilka Birleşik Devletleri, Fransa ve İsrail hayır dememektedirler. Çünkü terör ve terörizm Amerika ve avaneleri için ekmek kapılarıdır. Dünyada ideolojik hedeflerine ulaşmak için masum insanları öldürme ve mallarını talan etme hakkını kendilerinde gören ve fiilen de bu minval üzere hareket eden teröristler, Amerika’nın ordusunda görev yapan askerlerden sayılırlar. Amerika’nın dünyadaki terörist örgütlere gizli ve açık yardım etmesi, sahiplenip savunması bundandır. Asrımızda işgalci ve talancı Amerika’nın ordusundaki bir asker gibi olmak, dünya teröristlerinin özlemi haline gelmiştir. Dünyada Amerika’nın bir hayli teröristleri eğitme kampları vardır. Amerika, genelde dünyadaki, özelde ise İslâm coğrafyasındaki teröristler sayesinde geçimini sağlamaktır.

İslâm coğrafyasında Müslümanların başına belâ olan her taşın altında Amerika çıkıyor. İslâm coğrafyasında işlenen her suç mahallinde şeytan Amerika’nın parmak izi var. Amerika, cinayet işleyen canilerin, kan akıtan, katliam yapan katillerin sırtlarını dayadıkları karanlık bir duvar. Amerika, dünya için bir tehdittir. Nitekim dünyada güvenlik ve istikrarın önündeki en büyük tehdit olarak Amerika görülmektedir. Artık insanlık âlemi güvenli bir hayat için Amerika’sız dünya özlemiyle gün geçiriyor.

Dünyada Amerika’nın entrikaları, kanlı katliamları, işgal ve talanları, istilâ ve yalanları, Amerika’yı güvensiz kılmıştır. Yani Amerika’yı dünyada güvenilmez kılan bizzat Amerika’nın kendisidir. Rusya da Amerika’dan pek farklı değildir. Amerika ile Rusya, Kapitalizm ile Sosyalizm, bir makasın iki ucuna benzerler. İkisinin de insanlığı kestiklerinden asla şüphe edilmez. Şehid Seyyid (Rh.a.) Amerika’yı gördü, Amerika’da gördüklerini İslâm ümmetine yazdı, Amerika’nın vahşetlerine sahip çıkan Batı’yı da tanıdı ve sonra şöyle haykırdı: “Batılılardan nefret ediyorum, Amerika’dan nefret ediyorum; ama daha çok Amerika’nın vicdanına sığınan Müslümanlardan nefret ediyorum.” 

İslâm coğrafyasında Müslümanlık iddiasında bulunmakla birlikte “Amerika hakiki bir hukuk devletidir ve hep böyle devam etsin” diyen akide yetimlerine veyl olsun. Amerika, henüz hak ve hukukla tanışmamış bir dünya kabadayısıdır. Amerika’nın insanlığa olan ihanetlerini savaşlarda, teknolojik donanımlı silahlarda, işgal ve sömürülerinde, ifsad ettiği vicdanlarda, İsrail gibi görevlendirip desteklediği terör karakollarında, kanlı terör örgütlerinin cinayetlerinde vahşetlerinde seyretmek, Amerika’nın emniyetin ve güvenliğin yegâne düşmanı olduğunu ilan etmek için yeterli bir sebeptir. Amerika hiçbir insanın, hiçbir devletin elinden ve dilinden emin olmadığı bir haydut devlettir. Bu devletin varlık sebebi şiddet, devam etme sebebi de kan ve katliamdır. 

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Mustafa

Bu ülkede "kuran Müslümanlığı dinsizliktir "diyen hocalar olduğu müddetçe kuran baştacı olmaz. Hadis düşmanı değiliz hadislerde çok Şeyhlerin yalanları sapıklıkları din diye anlatılıyor. MESNEVİ erotik hikaye dolu. MEKTUBAT sapıklık ve hurafe din diye yazılı. Tarikat adına yazılan hurafe kitapları bir kütüphane doldurur ve taşar. Bir yerde okudum doğrusunu Allah cc bilir. Hz Ali ranh şu sözü gibi ilim bir nokta idi cahiller coğalttı
 • Yanıtla

Hadi Çakır

Türkiye'ye "Kur'an Müslümanlığı" maskesini takarak Peygamber, sünnet, siret düşmanlığı yapanların geri zekâlı olduklarını biliyordum ama Amerikan askerleri olduklarını bilmiyordum. Yorum yapan Mustafa'nın sayesinde bunu da öğrenmiş oldum. Yorum yapan Mustafa, bu yazı Amerika'dan bahsediyor. Sen niye rahatsız oluyorsunuz. Kur'an Müslümanlığı maskesiyle Ametika'nın pisliklerini örtmek istiyorsunuz. İnanın ki siz ve sizin gibilerin Kur'an ile bir alakası yok. Evvela oturun bir Kur'ân'a iman edin. Kurana iman ederseniz Peygambere ve sünnetine düşmanlık edemezsiniz. Şayet Kur'an adına Peygambere ve sünnetine düşmanlık ediyorsanızn, siz henüz Kur'an'a iman etmemişsiniz. Çelik hocam siz yazmaya devam edin. Maşaallah yazılarınız Amerikan uşaklarının uykularını kaçırıyor. Allah kaleminize güç kuvvet versin.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23