• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Hasan Karakaya
Hasan Karakaya
TÜM YAZILARI

İslam düşmanlığı, akıl ve vicdanı tahrip ediyor

28 Aralık 2015
A


Hasan Karakaya İletişim: [email protected]

A

klını ve vicdanını, sürgün, zulüm, vahşet ve hainlikte kullanan, İslam düşmanlığı yapan kimseler, gerek çeşitliliği, gerek üremesi bakımından, açık, gizli, maskeli, hatta kendi vatan ve milletine hainliğe dönüşen türleriyle her yerde rastlanabilir hale gelmekte, masum ve çaresiz insanlara saldırmaktadırlar. George Bush’un programlı İslam düşmanlığından sonra, ABD’nin yine Cumhuriyetçi Parti’den Başkan adayının, bu kere son derece akılsızca İslam düşmanlığına soyunması, İslamofobi, PEGIDA, terör ve darbe beslemeleri gibi insanlık düşmanlığında zirve yaptı. Gidecekleri vahşet yolunun sonuna geldiler. Bir ambar buğdaydan bir avuç örnek alır gibi yalnız 25 aralık 2015 tarihli gazetelerden birkaç örnek alarak düşünelim:

Amerikalı ünlü tiyatro sanatçısı Megan Kennedy, Kuzey Carolina eyaletinde yağmur nedeniyle başına şal aldı, “Terörist” suçlamasıyla linç saldırısına maruz kaldı. “Müslümanların nasıl bir zulme maruz kaldığına” dikkat çeken Kennedy, sosyal medya hesabından, “Müslümanlar terörist değildir: Kalbim, her gün kin, nefret ve bağnazlığa maruz kalan tüm Müslümanlarla” yazısını paylaştı.

İsrail’de bir grup Yahudi, Filistinli Devabişe ailesinden, anneyi, babayı ve 18 aylık bebeklerini yakarak öldürüyor ve bu vahşetlerini, dans ederek kutladıklarının görüntüleri ortaya çıkmış. Netanyahu da, “Kabul edilemez olduğunu” belirtmiş. Akif’imiz, “Müslümanlık nerde, bizden geçmiş insanlık bile” diye bir asır önceden haykırmaya başlamıştı.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi, hazin günler yaşanmaya devam ediyor. Mescit kapatılıyor. Namaz kılan öğrenciler saldırıya uğruyor. Bunu açıklamak için konuşan Rektör Ahmet Acar, namaz kılan Müslümanları terörle ithama çalışıp, izaha çalıştığı vahşetin cemevi ile ne alakası varsa, “Cemevi isteyenler de var. Cemevi gerçekten ihtiyaçsa bunu da dikkate alabiliriz” demenin mantığı ne? İslam karşıtlığı, hakkından fazla imkan sağlıyor? Bütün mesele bu mu?

 Hakkından fazlasını almak isteyenlerin saldırganlığı, insanlık tarihiyle başlar. Onun için, dıştaki sömürgecilerle, İslam ülkelerindeki münafıklar, dengenin dışa kaydığı zamanlarda ittifakla fitne körüklemişlerdir. Müslümanların, fetret devirlerini kapatan diriliş dönemlerinde ise telaşları, saldırganlıkları, akıl sınırlarından taşmakta ve kendilerine de zarar verir hale gelmektedir. Görünen o ki, böyle bir dönem yaşamaktayız. 

Casusluğun özdeki manası nedir? Bir kimsenin, çıkar karşılığında gizlice, ülkesinin düşmanlarına, yüzde biri işe yarayacak bilgi satmasıdır. Bu küçük hainliktir. Düşmana açıktan destek vermek, en azından düşmanı teşvik gibi yüzde yüz yararlı bir hainlik, casusluktur. Bir takım sosyal ve siyasi unvanlarla düşman cephesinde yer almak, taç giymiş bir hainliktir.

 Putin, Türkiye’ye düşman oldu diye, Demirtaş, gidip yanına sokulmaya çalışıyor. Behey gafil, devletler barışırlar. Ayağının yanında sana yer kalmaz. Sadece şahsen, gününü gün edersin de arkandan sürüklediğin gaflet masumlarının lanetiyle uğurlanırsın. Türkiye’ye 30 bin şehit verdirmiş 30 yıldır, başta doğu illerimiz ve insanlarımız olmak üzere Türkiye’ye zarar vermiştir. Sömürgeci Batı’nın beslemesi PKK’nın bir koluna, vahşet için “Silah” diyorsun? Gerçekten isteğin sadece silah mı? Yoksa asıl istediklerini kamufle için mi, “Silah!” diyorsun?  

CHP Milletvekili Eren Erdem’in, “İran tarafında” yer alacağını söylemesi açıkça vatan hainliğidir. Durup dururken niye söyledi ki? CHP tavrını mı ifşa ediyor? 

Yalnız Suriye’de 300 milyon Müslüman katlediliyor, denize gömülüyor? Sisi zindanlarında, işkenceyle öldürülen Müslümanlardan bilinenlerin sayısı dahi korkunç. Dünyanın ne gören gözü, ne duyan yüreği var? 

Kapitalisti ve komünisti ile dünya, İslam düşmanlığı ve silah ticaretine kenetlenmiş. Somutlaşan bu düşmanlığın odak noktasına, başına bir Sisi Paraleli getirilmesine izin vermeyen, ülke kalkınmasını devam ettiren Türkiye iktidarı oturtulmuştur. Globalleşen dünyada bu gidişin önünün kesilmesi tüm insanlık için elzemdir.

Türkiye zor bir geçitten geçiyor. Türkiye geçerse, İslam dünyası da, tüm insanlık da geçecek. Zorluktan sonra kolaylık var. 15 Asırlık tarihimizde, “Zorlukla beraber kolaylık vardır” müjdesi, her zaman en güzel meyvelerini vermiştir. Tek gereği, tek kelimeyle imanla ifade edilebilen, liyakattir, gayrettir, ahlaktır, vahdettir. Her kışın arkası bahardır. Hamd Allah’a!

 

x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23