• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
 • VAV TV CANLI YAYIN
Halit Kanak
Halit Kanak
TÜM YAZILARI
30 Eylül 2020

Karabağ bizim canımız fedâ olsun kanımız

Son yıllarda "TÜRK DÜNYASI" üzerinde oynanan oyunlar gün geçmiyorki ivme kazanmasın.

Hergün yeni bir plan sergilenmekte, hergün yeni bir proje yazılmaktadır. Emperyalist batılı ülkeler Türkiyeyi zora sokacak ne kadar argümanları varsa sahaya sürmeye devam etmektedirler.

Bundan tam yüz yıl önce sergilenen oyunlar yeniden gündemimize geldi oturdu. Türk Dünyasını parçalamaya yönelik yüz yıllık tiyatro yeniden sahnelenmeye çalışılıyor.

Önce Ortadoğu, sonra Libya, olmadı Doğu Akdeniz ve Kıbrıs derken şimdide Kafkaslar.

Emperyalist güçler, Kafkaslarda yıllar önce Ermenilere işgâl ettirdikleri KARABAĞ üzerinden yeni çirkefliklerini ortaya koydular.

Akıllarınca yine zavallı Ermenileri kullanarak Azerbaycan'a ve Azerbaycan üzerinden Türkiye ve Türk Dünyasına ayar ve gözdağı vermeye çalışıyorlar.

Türk Dünyası Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği olarak; sömürgeci, zâlim, insan hak ve hukukunu hiçe sayan, kan ve göz yaşına boğdukları mazlûm ve mağdur coğrafyalara yenisini eklemeye çalışan bütün emperyalist güçlere buradan sesleniyoruz:

Ne sizlerin, nede sizin tetikçileriniz ve kuklalarınız bu "ASİL MİLLETE" ayar vermeye kalkışmasın. Hele ki bu "CAN AZERBAYCAN" üzerinden olursa bu ülkede gereğini yapmak için Başkomutan'dan emir bekleyen yüzlerce "NURİ PAŞA" olduğu unutulmasın.

Bizleri; ne Ermeni kışkırtıcısı AB, nede Basra'dan Akdeniz'e Şii koridoru açma sevdasına düşmüş İran'ın Ermenistan'a olan desteği yıldıramaz ve engelleyemez.

"HASTA ADAM" ARTIK AYAĞA KALKTI

Türkiye bir kez ayağa kalktı. Aklınızı başınıza alın. Artık eski Türkiye yok.

Görüyorsunuzki TÜRK ASKERİ kışlasından çıktı. Sadece Ortadoğu, Kıbrıs, Libya, Oniki Ada değil; yeryüzünde bize umudunu bağlamış mazlûm ve mağdur bir tek Allah'ın (c.c) kulu kalmayıncaya kadarda Kışlasına dönmeyecektir.

Gerek Rusya parlamentosunda alınan kararlar ile gerekse uluslararası hukuk kuralları hem tarihi, hem siyasî, hem sosyal yönleriyle Karabağ'ın öz be öz "TÜRK TOPRAĞI" olduğunu teyit etmektedir.

Ermenistan olarak gelin, kargaşaya meydan vermeden, daha fazla kan dökülmeden, güzellikle Karabağı teslim edin. Türk Devletinin ve Türk Milletinin merhameti geçmişte olduğu gibi sizleride kucaklamaya yeter.

Bir avuç buğdaya muhtaç olduğunuz şu günlerde durup dururken Azerbaycan köylerinde masúm sivilleri hedef almanız, "eğer savaş çıkarmayı başarırsak bir kaç bin insanımız ölsede bize dünyadan yardım yağar bir müddet sonrada nasıl olsa BM devreye girer savaşı durdurur bizde bir sonraki provakasyona kadar üç beş yıl daha karnımızı doyururuz" düşüncesiyle yapılmış büyük bir hatadır.

Son kez hatırlatıyoruz: Hatanızdan dönün Karabağ'ı boşaltın, Türkiye ile dost olun, aç kalmayın, fakirlikten kurtulun. Sizin yüzünüze gülenlere aldanmak, dönüşü olmayan bir yola girmektir.

Ülkemizde kaçak yollarla Ermenistan'dan gelip Gürcü olduğunu söyleyerek çalışan yetmiş bin civarında insanın gönderdiği küçük maddi yardımlardan da mahrum olmayın.

Son söz: Bu Millet var olduğu müddetçe, ne Azerbaycan, nede her hangi bir Türk Toprağından bir tek çakıl taşı koparamazsınız.


Türk Dünyası Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği'nin 8 Bölge, 42 Ülke ve 7 Şûbe Başkanı adına
Genel Başkan Halit KANAK

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

ESPANYOL

hocalının ıntıkam sadecece yukardakıler halkı değil
 • Yanıtla

oraların tamamı MÜSLÜMAN TÜRK' ün

erivan değil: REVAN; ermeni değil: SELÇUKLU BELDESİ!
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23