Caner Taslaman

İslamî tahsili olmamasına karşın Televizyon programlarında Ehl-i Sünnet'e muhalif söylemleriyle dikkat çeken Caner Taslaman kimdir?

Caner Taslaman, 1968 senesinde İstanbul'da doğdu.

İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul'da tamamladı. Sonra da Boğaziçi Üniversitesi'nde Sosyoloji okudu.

Big Bang teorisi'nin felsefe ve teoloji ile bağlantısı üzerine yaptığı teziyle yüksek lisansını, Evrim Teorisi'nin felsefe ve teoloji ile bağlantısı üzerine yaptığı teziyle de doktorasını aldı. 

Bilim-Felsefe-Din üçgenindeki çalışmalarıyla 2014 senesinde "Yıldız Teknik Üniversitesi"nin, Felsefe Bölümü'nde ise profesörlük derecesi aldı. 

Evrimin İslam çelişmediği, Sünnet-i Seniyye diye bir şeyin olmadığı (örn: Sakal bırakmak sünnet değildir. 4 Ağustos 2015 Teke Tek programı) gibi Ehl-i Sünnet'e ters düşen sözleriyle tanınmaktadır. 

Aynı zamanda evrim teorisini savunurken "Biz şuan patates, lahana, tavuk, mercimeğin değişime uğramasıyız. Şuanda ineğin değişime uğraması olmaktan sorun hisseden var mı aranızda?" demişti. 

Kendisinin Adanan Oktar'ın eski müridi olduğunu gösteren deliller mevcuttur.

Ayrıca 1986 senesinde Atatürk'e hakaret etmekten 3 yıla kadar hapis istemiyle yargılanmıştır. 

Kur'an-ı Kerim'in İslam'ın tek kaynağı olduğunu savunan Taslaman Arapça bilmemekte, hadis, tefsir, fıkıh gibi konularda eğitim almamış olmasına karşın, bir televizyon programında Kur'an'ı yüzünden dahi okuyamamıştır.