İbrahim Aydemir

İbrahim Aydemir kimdir?

İbrahim Aydemir, 1962'de Erzurum'da dünyaya geldi. Atatürk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Yönetimi Bölümünden mezun oldu. Mezuniyet sonrası bir süre Mali Müşavir olarak serbest çalıştı. Sakarya Üniversitesi'nden aldığı eğitim sonrası Bağımsız Denetçi oldu. Babasının ismi Tayfur, annesinin ismi Neriman'dır. 

Doğu Anadolu Bölgesinin ve Erzurum'un ilk Özel Hastanesi'nin kurucu ortaklarından olarak Yönetim Kurulu Başkanlığını yaptı. 

Basın sektöründe de yatırımları olan İbrahim Aydemir, Erzurum'un en köklü yayın organı olan Erzurum Gazetesinin de sahibi ve yine Erzurum'un ilk yerel TV'si Kanal 25'in de ortağıdır. 

Sürekli Sarı Basın Kartı sahibi olan Aydemir'in aynı zamanda ulusal ölçekteki çok sayıda gazetede makale ve fıkraları yayınlanmıştır. 

Bölgenin en önemli ve bağımsız STK’sı hükmündeki Doğu Anadolu Sanayici ve İş Adamları Derneği (DOSİAD) Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini 3 dönem devam ettirmiştir. Bölgenin bir başka etkin STK’sı Doğu Anadolu Basın Konseyinin (DAKON) Yüksek İstişare Kurulu Başkanlığını yaptı. 

Ak Parti'nin kuruluş aşamasında partinin Erzurum Kurucu İl Yönetiminde Tanıtım ve Medyadan Sorumlu İl Başkan Yardımcısı olarak çalıştı. 

Sosyal, siyasal, iktisadi ve kültürel içerikli 6 adet basılmış kitapları bulunmaktadır.

25 . dönemde Erzurum Milletvekili seçildi. İbrahim Aydemir, Türkiye-Gine Parlamentolar arası Dostluk Grubu Başkanı ve AK Parti Genel Merkez İnsan Haklarından sorumlu Başkan Yardımcısıdır.

 İbrahim Aydemir, İngilizce bilmektedir.