• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Koronavirüs buraya uğramadı: İşte 17 bin nüfuslu beldenin sırrı

Koronavirüs tedbirlerinin harfiyen uygulandığı Sivas'ın 17 bin nüfuslu Gürün ilçesinde bugüne kadar herhangi bir vakaya rastlanmadı.

Yeniakit Publisher
2020-04-04 15:14:00 -
Koronavirüs buraya uğramadı: İşte 17 bin nüfuslu beldenin sırrı

Sivas'ın 17 bin nüfuslu Gürün ilçesinde bugün kadar korona virüse rastlanılmadı, İlçe Belediye Başkanı Nami Çiftci, ilçe dışında ki Gürünlülere "olduğunuz yerde kalın" çağrısı yaptı.

Tedbirleri harfiyen uyguluyorlar

Koronavirüs neredeyse yurdun tamamına yayılırken Sivas'ın Gürün ilçesinde bu güne kadar pozitif vakaya rastlanılmadı. İlk günden itibaren koronavirüs tedbirlerinin harfiyen uygulandığı ilçede, vaka bulunmamasına rağmen Gürünlüler evlerinden çıkmıyor.

Belediye başkanı teşekkür etti

Konuyla ilgili açıklama yapan Gürün Belediye Başkanı Nami Çiftçi, tedbiri elden bırakmamak gerektiğinin altını çizerek, "Korona virüs salgınıyla birlikte Devletimizin ilgili bakanlıklarının aldığı kararları ilçemizde, başta sayın kaymakamımız olmak üzere bizler ve ilgili kurumlar, üzerimize düşeni yapmak için büyük gayret sarf ettik. Korona virüsün ülkemizde ilk görüldüğü günden şu ana kadar ilçemizde her hangi bir pozitif vaka görülmemiştir. Bu bizi ziyadesiyle memnun etti. Bu virüsün bu güne kadar ilçemizde görülmemesi, bundan sonra da görülmeyeceği anlamına gelmiyor. Bu alınan kararları doğru bir şekilde uygulamamız ile doğru orantılıdır. Ben bu nedenle, tüm genelgelere harfiyen uyarak, kamu kurumlarının taleplerini yerine getirerek evde kalan tüm hemşerilerime teşekkür ediyorum. Gürünlüler evlerinde kalarak, hem kendilerini, hem komşularını, hem sevdiklerini hem de ilçelerini bu virüsten korumuştur. Bu nedenle tüm hemşerilerime teşekkür ediyorum" dedi.

"Olduğunuz yerde kalın"

Gürün dışındaki Gürünlülere seslenen İlçe Belediye Başkanı Nami Çiftçi,oldukları yerde kalmalarını isteyip, "Biz dışarıda yaşayan tüm Gürünlü hemşerilerimiz ile bir bütünüz. İlçemizin kapıları her zaman onlara ardına kadar açık. Ancak ben Gürün dışındaki tüm hemşerilerime sesleniyorum. Olduğunuz yerde kalın, evlerinizde kalın. Bu zorlu süreci atlattıktan sonra ilçemize dönelim. Ama bu zorlu süreçte sizlerden istirhamım yaşadığınız yerlerde, evlerinizde kalmanız" şeklinde konuştu.

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Tarafsız

Bu ilçenin adı çok yerde geçiyor. Cem Yılmaz'da Gürün'lü imiş. Bu ilçede bir de Gökpınar gölü varmış 18 mt. derinlikte beş kuruş bile görünüyormuş. Gürün'lü bir yazarın kitabında bir anektod okumuştum hiç unutmam. Bir toplantıda bu Gürün neden bu kadar ünlü demişler, yazar da "Kardeşim Amasya'da elma, Rize'de çay, Isparta'da gül yetişir bizim Gürün'de de ADAM yetişiyor, Allah vergisi" demiş. Birde bunların bir sözleri var Türkiye'nin her yerinde bilinir."Divriğ'den Darende'den GÜRÜN'den olamazsın üç beldenin birinden, ille de Gürün'den illede Gürün'den" diye. Helal olsun , tebrikler Gürünlüler....
 • Yanıtla

Yasemin

ALLAH razı olsun, sorumluluk sahibi insanlardan güzel insanlar. teşekkür etsek azdır. inanamıyorum. binlerce ALLAH razı olsun
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı