• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Sevda Güngör kimdir?

15 Temmuz darbe gecesi Özel Harekat Daire Başkanlığı’na düzenlenen saldırıda şehit olan Sevda Güngör, memleketi Adana’da toprağa verildi.

Sevda Güngör

Üniversitede maliye okuduktan sonra polis olmaya karar veren Sevda Güngör, ilk görevini Mersin’de tamamladı. Ardından Özel Harekat Polisi olarak Ankara’ya yerleşti. 15 Temmuz darbe girişimini haber alır almaz görev yerine giden Güngör, cuntacı hainler tarafından Gölbaşı Özel Harekat Daire Başkanlığı’na düzenlenen saldırıda şehit oldu.

16 Temmuz Cumartesi sabahı Sevda Güngör’ün şehadet haberi ailesine ulaştırıldı. Cenazesi memleketi Adana’da toprağa verildi.

Henüz 26 yaşında olan Güngör, ailesine evlenmeye karar verdiğini söylemişti. Ancak bu hayaline kavuşamadan şehit oldu.

Şehidin babası Mehmet Güngör, kızıyla arkadaş gibi olduklarını anlattı. Kızının üniversiteyi bitirdikten sonra İstanbul'da 6 aylık kursun ardından polis olduğunu dile getiren Güngör, "Sevda, ortaokuldan bu yana polis olmak istiyordu. Çalışkandı, hiçbir şeyi zor görmezdi. Kursu tamamlayınca tayini Mersin'e çıktı. Sonra özel harekat polisi oldu. Bu sürede doğru dürüst görüşemedik. Şehit olmasaydı bir iki gün sonra yanına gidecektim" açıklamasında bulundu.

Şehidin ismi, Adana’da bulunan bir anaokuluna verildi.

x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23