• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Muzaffer Aydoğdu kimdir?

4 yaşında bir kız çocuk babası olan Muzaffer Aydoğdu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çağrısıyla meydanlara indi. Genelkurmay Başkanlığı’nın önüne giden ve tankların üzerine çıkarak, darbecileri durdurmaya çalışan Aydoğdu, 4 kurşunla vuruldu. Hastaneye kaldırılan Aydoğdu yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit düştü.

Muzaffer Aydoğdu

Muzaffer Aydoğdu, evli bir kız çocuk babasıydı. 35 yaşındaki Aydoğdu, geçimini şoförlük yaparak sağlıyordu.

15 Temmuz gecesi kızı, annesi ve eşiyle vedalaşarak Genelkurmay Başkanlığı’nın önüne giden ve tankların önüne 25-30 kişilik bir grupla çıkan Aydoğdu, tankın üzerinden açılan ateş sonucu vuruldu. 29 Mayıs Hastanesi’ne kaldırılan Aydoğdu, ambulansta hastaneye giderken yanında bulunan amcasının torununa ''Çocuklarıma iyi bakın, ailem size emanet'' dedi. Aydoğdu, hastanede son nefesini vererek şehit oldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çağrısını duyar duymaz ''Bu güzel ülkemizi şerefsizlere bırakmayacağız'' diyerek evden çıkan Muzaffer Aydoğdu’nın eşi Fatma Aydoğdu, o geceyi şöyle anlattı:

''Eşim o akşam 21.00 civarında eve geldi, yemek yedi. İş için telefon görüşmeleri yapıyordu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çağrısını gördü. Sonra kızını öptü, bana da 'Ben gidiyorum. Bu güzel ülkemizi bu şerefsizlere bırakamayız. Namusumuz elden gitmesin diye gidiyorum. Hakkını helal et' diyerek çıktı. Evden çıktıktan sonra annesi ile vedalaşmaya gitmiş, kayınvalidem 'gitme' demiş, eşim de 'Anne sesleri duymuyor musun? Ben, sen, o çıkmazsak kim çıkacak. Karımızın, kızımızın namusuna göz dikecekler' diyerek annesinin elini öpmüş ve Genelkurmay'ın önüne gitmiş. Gider gitmez bir tankın üzerine çıkmış, tankın içinden çıkan askerle kavga etmiş 'Türkiye'yi size bırakmayacağız' demiş o esnada asker 4 kurşun sıkmış ve bilincini kaybetmiş. 01.40 sularında da vefat etmiş. Allah bizden daha çok seviyor ki yanına alarak şehitlik mertebesini nasip etti. Kızım babam melek oldu dediğinde içim parçalanıyor. Bazen de anne babam acıkmıştır, yemek götürelim diyor, ben de Allah ona en güzel yemekleri yediriyor diyorum. Ben, eşimi vatanına, toprağına, bayrağına şehit ettim.''

Kardeşinin yatalak babası ve annesinin eli ayağı olduğunu söyleyen şehidin abisi Zafer Aydoğdu ise ''Her akşam anne babasının evine uğrayarak onları ziyaret ederdi'' diye konuştu.

Muzaffer Aydoğdu, 17 Temmuz Pazar günü Ankara’da defnedildi.

x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23